همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت ایران ایر گفت: تحویل زودهنگام یک بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ از این شرکت هواپیماسازی منتفی شد.

بوئینگ

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت ایران ایر گفت: این شرکت برنامه‌ها برای تحویل زودهنگام یک بوئینگ 777-300 از این شرکت هواپیماسازی را کنار گذاشته زیرا این هواپیما دیگر در دسترس نیست.

انتظار می‌رفت ایران اولین فروند از 80 فروند هواپیمای سفارش داده‌شده به شرکت آمریکایی بوئینگ را در ماه آوریل یا می 2018 تحویل بگیرد، اما رسانه‌های ایرانی و منابع صنعتی در ماه جاری میلادی گفتند که ممکن است بر اساس پیشنهاد بوئینگ، به‌دلیل صرف‌نظر یک ایرلاین ترک از خرید خود، ایران ایر اولین هواپیمای بوئینگ خود را یک سال زودتر تحویل بگیرد.

فرهاد پرورش، مدیرعامل شرکت ایران ایر در مصاحبه با شبکه پرس تی‌وی گفت: بوئینگ پیشنهاد کرده بود که به‌دلیل صرف‌نظر شرکت ترکیش ایرلاینز از سفارش خرید این هواپیما، ایران ایر یک فروند بوئینگ 777-300 را تا تابستان تحویل بگیرد. ما از این پیشنهاد استقبال کردیم... اما وقتی تقریباً قطعی شد که ما این هواپیما را می‌خواهیم، هواپیما دیگر در دسترس نبود.

منابع صنعتی گفته بودند بوئینگ در حال مذاکره است تا حداقل یک فروند هواپیمای 777-300 را که در اصل برای شرکت ترکیش ایرلاینز ساخته شده به مشتری دیگری بفروشد. ظاهراً کاهش ترافیک هوایی در ترکیه پس از کودتای نافرجام سال گذشته دلیل انصراف از خرید این هواپیما بوده است.

پرورش افزود: به‌دلیل عدم وجود این هواپیما در حال حاضر ما مذاکراتمان را متوقف کرده‌ایم.

بوئینگ گفته به‌صورت ویژه در مورد تحویل هواپیماهای خود اظهار نظر نمی‌کند.

سخنگوی شرکت بوئینگ گفت: بوئینگ و ایران ایر همچنان به کار به‌روی اجرای قرارداد فروش هواپیماهای مسافربری که در دسامبر 2016 امضا شد ادامه میدهند. در آن زمان ما اعلام کردیم که اولین هواپیماها در سال 2018 به ایران تحویل خواهد شد.

ما به‌تبعیت از دستورالعملهای دولت آمریکا در تمامی معاملاتمان با ایرلاین‌های مجاز ایرانی ادامه می‌دهیم.

کد خبر 368213

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها