همشهری آنلاین: چینی‌ها قصد دارند ظرف یک دهه آینده به پیشگام صنعت خودروسازی در جهان تبدیل شوند؛ ضمن اینکه در حال حاضر عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروی جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

Car

مهر به نقل از شینهوا نوشت: چین در حال حاضر بزرگ‌ترین تولیدکننده خودرو در جهان است و تا سال ۲۰۲۵ میلادی قصد دارد سهم خودروهای برند چینی را در بازارهای بین‌المللی اتومبیل افزایش دهد.

در همین حال ساعاتی پیش وزرای صنعت و فناوری اطلاعات چین، برنامه توسعه صنعت خودروسازی را منتشر کردند که ظرف یک دهه آینده چین را به پیشگام این صنعت در جهان تبدیل می‌کند.

بر اساس این برنامه، قرار است که تولید سالانه خودرو چین به ۳۰ میلیون دستگاه تا سال ۲۰۲۰ میلادی و به ۳۵ میلیون دستگاه تا سال ۲۰۲۵ میلادی افزایش پیدا کند.

فروش خودرو در چین در سال ۲۰۱۶ میلادی با رسیدن به ۲۸.۰۳ میلیون دستگاه به یک رکورد تبدیل شد که در مقایسه با سال قبل از آن ۱۳.۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

چین پیشرفت در فناوری‌های نوین در صنعت خودرو را هدف‌گذاری کرده تا با توسعه خوردوهای برقی سهم بیشتری از بازارهای جهانی خودرو تصاحب کند.

برآورد می‌شود که تولید و فروش خودروهای برقی این کشور تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۲ میلیون دستگاه در سال برسد؛ چین در سال گذشته میلادی با فروش ۵۰۷ هزار خودروی برقی بعنوان بزرگ‌ترین بازار خودروهای نسل جدید انرژی لقب گرفت؛ ضمن اینکه در سال ۲۰۱۵ میلادی هم این عنوان را ازان خود کرده بود.

کد خبر 368137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار