یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
۰ نفر

هیلاری کلینتون چند‌ماه پس از آن شکست دور از ذهن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در یک رویداد سینمایی حاضر شد و برای حاضران در جشنواره فیلم ترایبکا از موضوع‌های مورد علاقه خود سخن گفت.

هیلاری کلینتون

به گزارش همشهري، بانوي اول پيشين آمريكا و وزير امور خارجه دولت باراك اوباما كه آرزويش براي پا گذاشتن به كاخ سفيد در قامت رئيس‌جمهور هنوز برآورده نشده، همزمان با روز زمين به ترايبكا رفت و در بحثي سينمايي- زيست‌محيطي با كاترين بيگلو همكلام شد. فيلمساز برنده اسكار آمريكايي براي نمايش مستند واقعيت مجازي خود «تعقيب‌كنندگان: پا كردن در كفش جنگلبان‌ها» به ترايبكا رفته بود؛

فيلمي كوتاه درباره جنگلباناني كه ماموريت دارند در بوستان ملي گرامبا در جمهوري خلق كنگو شكارچيان غيرقانوني فيل‌ها را شكار كنند و عاج‌ها را از چنگ آنها دربياورند. كلينتون روز شنبه پس از نخستين نمايش جهاني مستند بيگلو خطاب به حاضران گفت: اين فيلمي فوق‌‌العاده است و حرف دل همه ما را مي‌زند. راه‌هاي زيادي براي پايان دادن به قتل‌عام، قاچاق و تقاضاهاي غيرقانوني وجود دارد.

يكي از اين راه‌ها حمايت از رنجرهايي است كه مقابل وحشي‌ترين قاتلان روي زمين مي‌ايستند. او از حاضران خواست به جنگلبان‌هاي آفريقايي كمك كنند و گريزي هم به سياست‌هاي دولت اوباما در بخش محيط‌زيست زد. بيگلو همراه با عمران اسماعيل مستند 8دقيقه‌اي تعقيب‌كنندگان: پا كردن در كفش جنگلبان‌ها را براي شبكه نشنال جئوگرافيك ساخت. او سال2014 هم انيميشن كوتاه «آخرين روزهاي عاج» را ساخته بود و پس از آن درگير توليد فيلمي تـازه بـا مـوضـوع حيات‌وحش و محافظت از محيط‌زيست شد.

کد خبر 367922

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار