شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
۰ نفر

کمتر از یک سال پیش بود که عارف لرستانی با چهره‌ای شاد و لبی خندان به برنامه «دورهمی» آمد و بزرگ‌ترین‌ رؤیا و راز زندگی خود را «مرگ» دانست؛ بازیگر ۴۶ ساله کرمانشاهی سحرگاه شنبه ۲۶ فروردین جان به جان‌آفرین تسلیم کرد و حالا شائبه خطای پزشکی مهم‌ترین مسئله درباره مرگ ناگهانی اوست.

سینما

به گزارش همشهري، هنوز پرونده پزشكي عباس كيارستمي به سرانجام نرسيده كه حالا پرونده كوتاهي و خطاي احتمالي پزشكان در مرگ بازيگر طناز باز شده است. براساس آنچه همسر و برخي دوستان و نزديكان لرستاني گفته‌اند، او به دليل بند نيامدن سكسكه به بيمارستان مراجعه مي‌كند و پس از تزريق آمپول آرامبخش به خانه بازمي‌گردد اما چند ساعت بعد در خواب دچار سكته قلبي مي‌شود و پيش از رسيدن امدادگران اورژانس از دنيا مي‌رود.

روز گذشته، مدير روابط عمومي اورژانس تهران درباره جزئيات خدمات ارائه‌شده به مرحوم لرستاني به خبرگزاري آنا گفت: ساعت 6:58صبح شنبه خانواده مرحوم با مركز اطلاعات اورژانس تماس گرفتند و وقتي نيروهاي امداد در محل حاضر شدند، وي هيچ‌گونه علائم حياتي نداشت و تقريبا چند ساعت از مرگش گذشته بود. همسر مرحوم لرستاني به نيروهاي اورژانس اعلام كرده او حدود ساعت يك بامداد دچار تهوع شديد مي‌شود و علائم تقريبا بهبود مي‌يابد اما صبح متوجه مرگ همسرش مي‌شود و با اورژانس تماس مي‌گيرد.

با شدت گرفتن شائبه‌هاي مربوط به مرگ ناگهاني مرحوم لرستاني، روز گذشته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اعلام كرد كه گزارش و شكايتي از سوي بيمارستان و خانواده آن مرحوم مبني بر بروز قصور يا خطاي پزشكي به وزارتخانه نرسيده و در صورت دريافت گزارش، براي روشن شدن علت فوت، سابقه قبلي بيمار، داروهاي مصرفي و نوار قلبي وي مورد بررسي قرار مي‌گيرد. سازمان نظام‌پزشكي هم يك بيانيه صادر كرد كه در بخشي از آن آمده است: علت فوت، لرستاني با كالبدشكافي مشخص مي‌شود. او با حال عمومي مساعد مرخص شد و داروهاي تجويزشده سبب سكته نشده است.

اين در حالي است كه همسر مرحوم لرستاني روز گذشته در گفت‌وگو با برخي رسانه‌ها از احتمال بروز خطاي پزشكي در مرگ همسرش خبر داده بود؛ ضمن اينكه برخي دوستان نزديك آن مرحوم ازجمله خشايار الوند و سپند اميرسليماني هم با اشاره به ورزشكار بودن عارف و دوري از سيگار و دخانيات بر شائبه مشكوك بودن مرگ او دامن زده‌اند. مرحوم لرستاني ازجمله فعال‌ترين اعضاي تيم فوتبال هنرمندان بود و تقريبا در تمام فعاليت‌هاي اين تيم حضور داشت. در همین حال، به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی، جسد لرستاني به پزشکی قانوني منتقل و تحقیقات درباره علت مرگ او آغاز شد.

عارف لرستاني ۱۵ بهمن ۱۳۵۰ در كرمانشاه به دنيا آمد و با مجموعه نمايشي «جنگ77» به كارگرداني مهران مديري پا به تلويزيون گذاشت. او جزو بازيگران ثابت برخي كارهاي مديري بود و آخرين بار در مجموعه تلويزيوني «در حاشيه» حضوري نه‌چندان پررنگ داشت. شايد بتوان مهم‌ترين نقش‌آفريني مرحوم لرستاني را در مجموعه شبكه نمايش خانگي «قهوه تلخ» دانست كه نقش بلدالملك يا همان رئيس نظميه هنوز در ياد علاقه‌مندان مانده است

  • رازي كه برملا شد...

مرحوم عارف لرستاني روز 31ارديبهشت 95به برنامه «دورهمي» آمد و با اشاره به كشتي‌گير بودن خود در دوران نوجواني و جواني گفت: «شهر ما جنگ‌زده بود و وضع مردم خيلي خوب نبود. من سال‌ها كشتي مي‌گرفتم، ولي به پدرم نمي‌گفتم كفش كشتي مي‌خواهم. سال‌ها پابرهنه يا با كفش ورزشي عادي روي تشك مي‌رفتم تا اينكه پدرم خودش برايم كفش كشتي خريد... از مردم خواهش مي‌كنم سينما و تئاتر زياد بروند و كتاب زياد بخوانند. ماهواره زياد نگاه نكنند.

نگذارند بچه‌هايشان با فرهنگ سريال‌هاي ماهواره‌اي بزرگ شوند... بزرگ‌ترين راز و‌رؤيا در زندگي من مرگ است. فكر مي‌كنم چه اتفاقي برايم مي‌افتد آن طرف. نمي‌دانم. فقط به آن فكر مي‌كنم. نه اينكه بترسم، منتظر مرگ نيستم. هر وقت بيايد، رازي است كه برملا مي‌شود».

کد خبر 367083

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha