همشهری آنلاین: أمل جادو معاون اروپایی وزارت امورخارجه فلسطین جمعه شب گفت: هرگز به رژیم صهیونیستی اجازه نخواهیم داد که صدای اذان در بیت المقدس را قطع کند.

به گزارش ایرنا، جادو در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی تصریح کرد: از زمان ورود اسلام به شهر بیت المقدس، صدای اذان قطع نشده است و هرگز اجازه نخواهیم داد که تصمیم رژیم صهیونیستی مانع از طنین انداز شدن صدای اذان در این شهر شود.

معاون وزیر امورخارجه فلسطین در پاسخ به سوالی مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس هم تصریح کرد: این اقدام، مقابله با اسرائیلی ها را به جهان اسلام و جهان عرب منتقل خواهد کرد و هیچ کس موافق نیست که آمریکا سفارتش را به بیت المقدس انتقال دهد.

کمیسیون قانون گذاری کابینه رژیم صهیونیستی، چند ماه پیش با صدور لایحه ای، پخش اذان از گلدسته های مساجد در بیت المقدس و شهرهای اطراف را ممنوع کرد.

این کمیسیون با پیش نویس قانونی که از سوی 'موتی یوگاو' عضو حزب راست گرای خانه یهودی و شماری دیگر از نمایندگان راست گرا مطرح شده بود، موافقت کرد و کنیست اسرائیل نیز در بررسی اولیه 18 اسفندماه 95 (هشتم مارس 2017) به این قانون رای مثبت داد، اما این طرح برای آن که به صورت قانون در آید، نیازمند سه بار بررسی در پارلمان رژیم صهیونیستی است.

براساس پیش نویس این قانون، استفاده از بلندگو برای ادای نماز در بین ساعت 11 شب تا هفت صبح در اماکن مسکونی ممنوع اعلام می شود و درصورت تایید نهایی این قانون مسجدی که این قانون را زیر پا بگذارد، یکهزار و 200 دلار جریمه نقدی خواهد شد.
تصویب این قانون، با واکنش ها و محکومیت های گسترده ای همراه بود و جنبش اسلامی حماس نیز تاکید کرده است که هرگز اجازه اجرای چنین قانون نژاد پرستانه ای را نخواهد داد.

کد خبر 365729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =