همشهری آنلاین: وزیر دفاع پاکستان از موافقت این کشور با فرماندهی ژنرال «راحیل شریف» بر ائتلاف نظامی سعودی خبر داد.

موافقت پاکستان با فرماندهی راحیل شریف بر ائتلاف نظامی آل سعود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه پاکستان، وزیر دفاع پاکستان اعلام کرد که دولت اسلام آباد در نامه ای به عربستان اعلام کرده است که با فرماندهی ژنرال راحیل شریف فرمانده سابق ارتش پاکستان بر ائتلاف نظامی تشکیل شده از سوی ریاض مخالفتی ندارد.

لازم به ذکر است دولت ریاض ائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم را پایه گذاری کرده است و بیش از ۳۵ کشور را به این ائتلاف دعوت کرده است. کشورهای ایران، عراق و سوریه جزء این ائتلاف نیستند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع پاکستان، آل‌سعود از دولت پاکستان درخواست مجوز کتبی کرده بود و اسلام‌آباد این مجوز را صادر کرده است.

وزیر دفاع پاکستان تاکید کرد: دولت پاکستان مخالفتی با فرماندهی ژنرال راحیل شریف، رئیس سابق ستاد ارتش پاکستان بر ارتش ائتلاف آل سعود ندارد. به صورت رسمی تمامی مراحل مربوطه طی شده و دیگر مشکلی برای فرماندهی ژنرال راحیل شریف بر ارتش ائتلاف آل‌سعود وجود ندارد. این تصمیم ارتباطی به شخص راحیل شریف ندارد و در اصل معامله بین دو کشور است .

این در حالی است که ارتش متجاوز آل سعود بیش از دو سال است با تشکیل ارتشی به نام ائتلاف اسلامی متشکل از نیروهای نظامی کشورهای مختلف دست به کشتار مسلمانان مظلوم یمن زده تا رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور را به قدرت برگرداند.

آل‌سعود از آغاز حملات به طور مکرر از پاکستان درخواست کرده بود که نیروهای ارتش خود را برای نبرد زمینی به یمن اعزام کند ولی مجلس پاکستان این کار را کشتار مسلمانان خوانده و آن را رد کرده بود.

ژنرال راحیل شریف تا پایان سال ۲۰۱۶ رئیس ستاد ارتش پاکستان بوده است.

کد خبر 365561

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha