مجموع نظرات: ۰
شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مارین لوپن، نامزد ریاست جمهوری راستگرای فرانسه با رئیس‌جمهوری روسیه در مسکو دیدار و گفت‌وگو کرده و پوتین تاکید کرده کشورش قصد ندارد هیچ‌گونه نفوذی در انتخابات آتی فرانسه داشته باشد.

 چند هفته مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری در فرانسه، مارین لوپن، نامزد پوپولیست‌های ملی‌گرا در این انتخابات، به دیدار ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه رفت. این دیدار غیرمنتظره پیش از ظهر روز جمعه چهارم فروردین در کاخ کرملین انجام شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به مارین لوپن، رهبر جبهه ملی فرانسه گفت: قصد نداریم تحت هیچ شرایطی در تحولات جاری در فرانسه نفوذ کنیم اما حق خود می‌دانیم که با تمام نمایندگان جناح‌های سیاسی فرانسه در تماس باشیم.

لوپن در دیدار با پوتین خواستار روابط نزدیک‌تر فرانسه و روسیه شد.

 به نوشته روزنامه ایندیپندنت، رئیس‌جمهور روسیه گفت، مایل نیست که ملاقات او با مارین لوپن به عنوان دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه فهمیده شود.

بنابر گزارش خبرگزاری روسی اینترفکس، ولادیمیر پوتین گفت، رابطه با فرانسه برای روسیه بسیار با اهمیت است. او تبادل نظر با رهبر جبهه ملی فرانسه درباره توسعه مناسبات دو طرفه را "جالب" توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، مارین لوپن نیز در دیدار با پوتین خواستار همکاری فرانسه و روسیه در مبارزه با تروریسم شد.

مارین لوپن، نماینده گرایشی سیاسی است که در حال حاضر در سطح اروپا به سرعت در حال گسترش است.

دیمیتری پسکوف، سخنکوی کاخ کرملین نخستین دیدار پوتین و لوپن را "ملاقاتی عادی" خواند. با این‌ حال رسانه‌های خبری می‌گویند این دیدار چند هفته پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، "غیرعادی" بود. براساس پروتکل‌های کاخ کرملین، دیدارهای رسمی پوتین معمولا با روسای جمهوری و دولت‌ها انجام می‌شود.

لوپن پیش از ملاقات با پوتین، با ویاکسلاو ولودین، رئیس دومای دولتی دیدار و در کمیته روابط بین‌المللی دوما سخنرانی کرده بود. لوپن به دعوت پارلمان روسیه به مسکو سفر کرد.

او در سخنرانی خود در کمیته روابط خارجی دوما گفت، مناسبات بد کنونی میان فرانسه و روسیه قابل‌ توجیه نیست و خواستار روابط نزدیک بین پاریس و مسکو و لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه شده بود.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس، لئونید سلوتسکی، رئیس کمیته روابط خارجی دوما، سفر لوپن به مسکو در آستانه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه را "اقدامی شجاعانه" خواند.

لوپن در کمیته روابط خارجی دوما گفت: «فرانسه و روسیه در برابر دو چالش عمده باید در کنار هم قرار گیرند؛ جهانی‌شدن و بنیادگرایی اسلامی.»

رهبر جبهه ملی فرانسه در مورد کشورش گفت: «فرانسه دیگر به ‌طور کامل کشوری مستقل نیست. فرانسه بسیاری از اختیارهای خود را، و بیش از هر چیز مسائل تجاری، به اتحادیه اروپا واگذار کرده است.»

کد خبر 365541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار