همشهری‌آنلاین: مهلت ارسال آثار به جشنواره داستان پانزده‌ کلمه‌ای با موضوع کودکان کار (نخستین دورۀ جایزۀ ادبیات اقلیت) تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ تمدید شد.

 دبیرخانۀ جایزۀ ادبیات اقلیت اعلام کرد با توجه به درخواست‌ برخی مخاطبان و شرایط پایان سال و تعطیلات نوروزی و همچنین افزایش شرکت در جشنواره در روزهای پایانی سال 95 ، مهلت ارسال آثار را تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ تمدید می‌کند.

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا ۲۰ فروردین ۱۳۹۶، پس از مطالعۀ متن فراخوان و شرایط شرکت در مسابقه، از طریق فرم شرکت در جشنواره در سایت جایزه ادبیات اقلیت (http://prize.aghalliat.com)، با تکمیل مشخصات خود، حداکثر پنج داستان کوتاهِ پانزده‌ کلمه‌ای ارسال کنند. این مهلت هرگز مجدداً تمدید نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، پس از پایان این مهلت، آثار دریافتی برای داوران این جشنواره، محمدجواد جزینی، ابوتراب خسروی و محمدرضا یوسفی ارسال خواهد شد و برگزیدگان اولیه در اردیبهشت‌ماه اعلام خواهند شد.

اعلام ۱۰ برگزیدۀ نهایی در دو بخش اصلی و بخش ویژۀ کودک و نوجوان، در خردادماه ۱۳۹۶ و هم‌زمان با روز جهانی مبارزه با کارِ کودکان خواهد بود.

به ۱۰ برگزیدۀ نهایی در بخش اصلی جشنواره، لوح تقدیر و جایزۀ نقدی تعلق خواهد گرفت و به ۱۰ برگزیدۀ بخش کودک و نوجوان این جشنواره نیز که با حمایت دو مجلۀ باغ و سلام بچه‌ها برگزار می‌شود، لوح تقدیر همراه با جوایز ویژه این دو مجله تعلق می‌گیرد.

هزینه‌های این جشنواره با مشارکت مالی شرکت‌کنندگان و تمامی علاقه‌مندان و به صورت مردمی تأمین می‌شود. هر شرکت‌کننده با پرداخت هزینۀ پنج‌هزار تومانی، حامی و اسپانسر برگزاری این جشنواره خواهد بود و به برگزاری این جشنواره و تأمین هزینه‌های آن کمک خواهد کرد، علاوه بر آن‌که بخشی از این مبالغ از طریق جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان، صرف کمک به کودکان کار خواهد شد.

علاوه بر شرکت‌کنندگان در مسابقه، همۀ علاقه‌مندان به حمایت از این جشنواره می‌توانند با هر میزان مشارکت مالی، در برگزاری این جشنواره و حمایت از کودکان کار و امور فرهنگی نقش داشته باشند.

اسامی تمامی شرکت‌کنندگان در این جشنواره مدتی پس از ارسال آثار و تأیید صحت آن، در سایت جایزۀ ادبیات اقلیت منتشر خواهد شد.

دبیرخانۀ این جشنواره همچنین در نظر دارد که تمام یا بخشی برگزیده از آثار ارسالی به این جشنواره را در قالب کتابی منتشر کند.

کد خبر 365414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

دیدگاه خوانندگان