همشهری آنلاین: رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد شدید مجدد از سیاست‌های صدراعظم آلمان، مرکل را متهم به همسویی با هلند و استفاده از سگ‌های پلیس برای حمله به معترضین ترک کرد.

اردوغان: آلمان و هلند با سگ ها و اسب های خود به ما حمله می کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حریت، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در سخنان روز سه شنبه خود گفت که کشورش تمام تلاش خود را علیه اسلام هراسی و بیگانه هراسی و از طریق تمامی نهادهای بین المللی به ویژه سازمان همکاری‌های اسلامی به کار خواهد بست.

اردوغان گفت: این موضوع تنها مساله ترکیه نیست. این فاشیسم که در حال نشان دادن چهره پلید خود است بر زندگی تمامی مسلمانان و خارجی هایی که در اروپا زندگی می کنند تاثیر منفی گذاشته است.

وی همچنین از تمامی ترک ها، مسلمانان و دیگر خارجی هایی که در آلمان و هلند زندگی می کنند خواست تا به احزابی که علیه سیاست های ترکیه فعالیت می کنند رای ندهند.

وی همچنین در ادامه جملات لفظی خود علیه دو کشور آلمان و هلند گفت: ما میدانیم که هلند و آلمان مسئول قتل عام سربرنیتسا (بوسنی) بوده اند. ما می دانیم که چگونه ۸ هزار بوسنیایی مظلوم را قتل عام کردند.

وی همچنین در ادامه سخنان خود به شدت از سیاست های «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان در برابر کشورش انتقاد کرد و با اشاره به برخورد پلیس هلند با معترضین ترک و حمله به آنها با استفاده از سگ های پلیس افزود: ما می دانیم که شما (آلمان) هیچ تفاوتی با آنها ندارید. ما دیگر هیچ انتظار دیگری نداریم. (نخست وزیر هلند) با اسب ها و سگ هایش حمله می کند و تو هم با سگ ها و اسب های خود حمله می کنی.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه متعاقب تنش ها میان آنکارا و آمستردام؛ دو روز پیش دولت هلند را «باقی مانده های نازی ها و فاشیست ها» توصیف کرده بود.

رئیس جمهور ترکیه که در اجتماع هواداران خود در استانبول سخنرانی می کرد؛ گفته بود: وزیر خارجه ما را از پروازش منع کنید؛ اشکالی ندارد، ولی از هم اکنون به بَعد ببینید پروازهای شما چگونه در ترکیه فرود خواهد آمد.

گفتنی است سخنرانی مقامات ترکیه ای در راستای تبلیغ به نفع همه پرسی قانون اساسی ترکیه که برای تغییر نظام سیاسی این کشور از پارلمانی به ریاستی است؛ انجام می گیرد.

صبح روز شنبه هفته جاری نیز شهردار شهر روتردام اعلام کرد که چاوش اوغلو اجازه ندارد تا در سفر به این شهر در تجمع اتباع ترکیه شرکت کند.

کد خبر 365096

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha