همشهری آنلاین: رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان از اعلام نامزد نهایی این جناح سیاسی برای ریاست جمهوری آینده تا پایان امسال خبر داد و درباره انتخابات شوراها هم گفت: نامزدهای نهایی تا اردیبهشت ۹۶ مشخص می‌شوند.

عارف

به گزارش ایرنا، محمد رضا عارف در حاشیه دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران در پاسخ به این سوال که در برخی محافل سیاسی به نقل از شما گفته شده که به برخی نامزدهای احتمالی شورای شهر اطمینان خاطر داده‌اید که در لیست انتخاباتی هستید، افزود: این موضوع را تکذیب می‌کنم.

وی تصریح کرد: حضور افراد در لیست انتخابات شوراها براساس ارزیابی‌ها و امتیازات است و به فرد خاصی وعده نداده‌ام که در لیست اصلاح طلبان قرار می‌گیرد؛ در جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان هنوز وارد مصداق نشده‌ایم.

این فعال اصلاح طلب ادامه داد: در جلسه‌ای که شب گذشته برگزار کردیم، آئین نامه و ضوابطی که برای انتخابات لازم است نهایی شد که هفته آینده ابلاغ می‌شود. براساس این آئین نامه‌ها و سیاست‌ها نیز در تهران و سایر شهرها و شهرستان ها ارزیابی کاندیداها انجام خواهد شد.

عارف در مورد زمان بندی اعلام لیست‌ نهایی اصلاح‌طلبان برای انتخابات شوراها اظهار کرد: زودتر از زمان مقرر نمی‌توانیم اعلام کنیم. باید منتظر بمانیم و ببینیم چه کسانی ثبت نام می‌کنند.

رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی گفت: ما تجربه خوبی را در دوره قبل در انتخابات مجلس شورای اسلامی داشتیم بنابراین برهمان اساس عمل می‌کنیم؛ یعنی کسانی که نامزد هستند باید فرم‌هایی را پر کنند و بر همان اساس در دو یا سه مرحله ارزیابی‌ها انجام می‌شود.

عارف خاطرنشان کرد: اعلام کاندیداهای نهایی تا قبل از اردیبهشت ماه 96 نخواهد بود اما فعالیت‌هایمان را از اول فروردین شروع می‌کنیم.

وی درباره نامزد نهایی اصلاح طلبان برای ریاست جمهوری نیز اظهار کرد: در شورای سیاستگذاری، بحث جدی در مورد نامزد نهایی داشته‌ایم و امیدواریم که قبل از پایان سال نامزد نهایی را اعلام کنیم.

کد خبر 364170

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار