مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل محیط زیست تهران گفت: ایجاد مدارس زیست محیطی با اولویت در مقطع ابتدایی مورد توجه ما قرار گرفت و ۲۲ مدرسه مجری این طرح شدند.

حذف ظروف یکبار مصرف در مدارس منطقه ۲ تهران

به گزارش ایسنا، دکتر طالب‌زاده در همایش "محیط زیست در منشور حقوق شهروندی" اقدامات محیط زیستی آموزش و پرورش این منطقه را تشریح کرد و گفت: سه سال پیش تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل محیط زیست استان تهران و آموزش و پرورش منطقه 2 منعقد و بعد از آن اقدامات محیط زیستی در این منطقه آغاز شد.

وی با بیان این که بعد از انعقاد این تفاهم‌نامه ایجاد مدارس زیست محیطی با اولویت در مقطع ابتدایی مورد توجه ما قرار گرفت گفت: 22 مدرسه را برای این منظور انتخاب کردیم تا با شیوه عدم تمرکز و با مشارکت جمعی اولیا و مربیان و دانش آموزان و به کارگیری خلاقیت‌های آنها مدارس کارهای محیط زیستی انجام دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش منطقه 2 تهران با اشاره به این که در نتیجه این اقدامات مسابقات و جشنواره‌های دائمی در حوزه محیط زیست برگزار شد افزود: در سطح آموزش و پرورش منطقه 2 چند کار بنیادین صورت گرفت. اصلاح سیستم انرژی مدارس از جمله این اقدامات است که طی تفاهمی با شهرداری سعی کردیم کمک‌ها به مدارس به سمت اصلاح سیستم‌های روشنایی و گرمایشی حرکت کند. دو سال پی در پی این طرح را انجام دادیم.

طالب‌زاده با بیان این که حذف ظروف یکبار مصرف در مدارس از دیگر اقدامات محیط زیستی این منطقه است افزود: اگر مدارسی بخواهند از این ظروف استفاده کنند خودشان باید هزینه آن را پرداخت کنند که این موضوع نوعی بازدارندگی در مصرف ظروف یکبار مصرف ایجاد می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش منطقه 2 تهران با اشاره به این که یکی از شاخص‌های مهم سلامت بحث محیط زیست است گفت: مرکز نوآوری و رشد دانش آموزی با محوریت سلامت فعالیت خود را آغاز کرده است. افزون بر این استارت آپ‌هایی در سطح دانش‌آموزی برگزار می‌شود که در آینده به سمت محیط زیست و سلامت حرکت می‌کند.

طبق اين گزارش، همایش و جشنواره محیط زیست در منشور حقوق شهروندی همزمان با روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

کد خبر 364030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار