همشهری آنلاین: رئیس انجمن سکته مغزی ایران گفت: سکته مغزی با وجود شیوع در سنین بالا، در سنین ٢٠ تا ٤٠ سال و حتی در نوزادان هم اتفاق می‌افتد.

سکته مغزی

به گزارش مهر، دکتر بابک زمانی، در نشست خبری نهمین کنگره بین المللی استروک، اظهارداشت: امسال نهمین کنگره سالیانه سکته مغزی برگزار می‌شود.

وی افزود: طی سال‌های جاری تصمیم گرفتیم فعالیت‌های خود را وسیع تر و یک سازمان مردم نهاد نیز برای سکته مغزی تاسیس کنیم.

زمانی ادامه داد: در این کنگره، برنامه‌ها فقط مختص به متخصصین مغز و اعصاب نیست و برای اقشار دیگر مثل تکنسین‌های آمبولانس و پرستاران و کاردرمان‌ها و گفتار درمان‌ها نیز برنامه‌هایی داشته باشیم.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران در ادامه با عنوان این مطلب که ثبت بیماری‌ها در کشور ما شناخته نشده است، افزود: از ابتدای امسال تلاش کرده ایم بیماران سکته مغزی در مرکزی که تحت درمان هستند، ثبت شوند.

زمانی با اعلام اینکه آمارها در مورد هزینه‌های سکته مغزی نشان مي‌دهد که ابعاد وسیعی دارد، تاکید کرد: یکی از جنبه‌های سکته مغزی همین هزینه‌ها است که در دنیا مطرح شده است.

وی افزود: سکته مغزی با وجود شیوع در سنین بالا، در سنین بین ٢٠ تا ٤٠ سال و حتی در نوزادان هم اتفاق می‌افتد. البته خیلی از سکته‌های مغزی کودکان به عنوان سکته مغزی شناخته نمی‌شود.

زمانی گفت: آمار دقیقی در مورد شیوع سکته مغزی در کودکان و مرگ و میر آن‌ها بر اثر این عارضه، وجود ندارد.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران افزود: تا ٥ سال پیش یکی از مشکلات بزرگ هزینه دارو RTPA بود، اما در حال حاضر هزینه آن یک میلیون تومان است که تحت پوشش بیمه قرار گرفت و بعد از اجرای طرح تحول سلامت فقط ١٠ درصد آن پرداخت می‌شود.

کد خبر 363423

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha