همشهری آنلاین: چین به منظور مقابله با تهدیدات اقتصادی «دونالد ترامپ»، روابط تجاری خود با اتحادیه اروپا را وارد مرحله جدیدی می کند.

مهر به نقل از پایگاه خبری «آی بی تایمز» نوشت: انتظار می‌رود که روابط اقتصادی چین و اتحادیه اروپا وارد دوره جدیدی شود؛ این در حالی است که مقامات اتحادیه اروپا در اجلاس اخیر «بروکسل» اعلام کردند که به دنبال اعمال سیاست حمایتی از سوی «دونالد ترامپ» قصد دارند که دور جدیدی از روابط تجاری خود را با «پکن» آغاز کنند.

همچنین مقامات چینی خواهان برگزاری سریع نشست با مقامات اروپایی شده‌اند تا هر چه زودتر به یک راه حل برای مقابله با سیاست‌های «ترامپ» دست پیدا کنند.

این در حالی است که سیاست‌های حمایتی «دونالد ترامپ» در جهت اولیت بخشیدن به تولید داخلی آمریکا نسبت به تجارت خارجی است.

البته چین و اتحادیه اروپا از سوی «دونالد ترامپ» به طور مستقیم تهدید شده‌اند و هر دو ترس خود را نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت جدید آمریکا اعلام کرده‌اند که می‌تواند قوانین اقتصاد جهانی را برهم زند.

بر همین اساس، چین اعلام کرده که به منظور مقابله با جنگ تجاری آمریکا که بدنبال اعمال تعرفه ۴۵ درصدی بر روی کالاهای چینی است، به حمایت از بازار داخلی خود می‌پردازد.

همچنین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که «ترامپ» از آن بعنوان یک کار بزرگ یاد کرده می‌تواند عاملی بازدارنده برای رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در آینده بحساب آید که شاید اتحادیه اروپا با گسترش روابط تجاری خود با چین بخشی از این بلاتکلیفی را حل کند.

کد خبر 362519

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها