همشهری آنلاین: مدیرعامل موسسه همشهری گفت: عملکرد موسسه همشهری منطبق بر قوانین ناظر بر شرکت‌ها و موسسات مطبوعاتی است و غیر از فعالیت فرهنگی و مطبوعاتی هیچگونه فعالیت اقتصادی ندارد.

مهدي ذاكري مديرعامل موسسه همشهري و رييس شوراي اطلاع رساني شهرداري تهران، در رابطه با ادعاي يكي از اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران درباره عدم واريز منابع و درآمدهاي اين موسسه به حساب متمركز شهرداري تهران اظهار داشت: شركت همشهري در چارچوب قانون تجارت اصلاحي سال 1347 تشكيل شده و اركان آن متشكل از مجمع عمومي، هيات مديره، مدير عامل و بازرس و حسابرس قانوني است.

وي افزود:‌ به منظور رعايت قانون تجارت كليه حسابهاي شركت از جمله حسابهاي بانكي بايستي در قالب حسابهائي به نام شركت همشهري و با امضاء مجاز تعيين شده توسط هيات مديره بمنظور دريافتها و پرداختها در چارچوب آيين نامه معاملات شركت نگهداري و به ثبت برسد و با توجه به اينكه شركت همشهري شركت دولتي محسوب نمي‌شود بنابراين مقررات مربوط با قانون مالياتي و قانون ماليات بر ارزش افزوده و ساير قوانين ناظر بر شركتهاي تجاري بر آن حاكم بوده و تمركز وجوه آن در حسابهاي شهرداري تهران خلاف اساسنامه و قانون تجارت است.

مديرعامل موسسه همشهري افزود:‌ همچنين شركت همشهري از طريق درآمدهاي مربوط به خود اداره مي‌شود و هيچگونه كمك و اعتباري از شهرداري تهران دريافت نمي كند. چنانكه از بدو تاسيس تا كنون هيچ مبلغي از سوي شوراي اسلامي شهر به همشهري تخصيص داده نشده است.

ذاكري تصريح كرد: همچنين سود حاصل از عمليات و فعاليت موسسه همشهري در چارچوب اساسنامه و قانون تجارت توسط مجمع عمومي ساليانه تعيين و به حساب سهامداران كه شهرداري تهران و سازمانهاي وابسته مي‌باشند واريز مي‌شود.

وي در پايان اشاره كرد: بر اساس تصميم كمسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تهران موسسه همشهري به منظور شفافيت منابع مالي، حسابهاي بانكي درآمدي خود را مشخص و به شورا و شهرداري تهران نيز اعلام نموده است و هيچ گونه ابهامي در اين زمينه وجود ندارد.

کد خبر 362120

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی