همشهری آنلاین: نماینده مردم آبادان در مجلس، گفت: اعتباری برای مقابله با ریزگردها در نظر گرفته نشده است.

مقابله با ریزگردها در سال ۹۶ بودجه ندارد

به گزارش مهر، جلیل مختار در خصوص اعتبارات استان خوزستان در بودجه ۹۶، با بیان این که منابعی برای ریزگردها و آلودگی هوای استان خوزستان تاکنون در نظر گرفته نشده است، افزود: متاسفانه بودجه پیشنهادی دولت برای استان خوزستان برای سال۹۶ نسبت به سال‌های گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته است از این رو تلاش شد در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق این میزان به نوعی جبران شود.

وی با بیان این که اعتبارات تملک دارایی‌های این استان نیز بسیار ضعیف در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: نمایندگان نسبت به توزیع مجدد و افزایش منابع درخواست‌هایشان را مطرح کردند، دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز دستوری را به رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق بودجه مبنی بر افزایش اعتبارات این استان ارائه کردند.

مختار با انتقاد از این که در بخش‌های مختلف استان خوزستان همچون برق، آب و ... توزیع منابع عادلانه نیست، تاکید کرد: در حالی که برخی استان‌ها از اعتبارات بسیاری برخوردارند اما استان خوزستان با وجود مهاجرپذیر بودن و وجود مشکلاتی همچون گرد و غبار از نظر اعتبارات با مشکلات زیادی روبرو است.

وی با بیان این که پیشنهاد دولت برای بودجه استان خوزستان بسیار اندک بود اما در کمیسیون تلفیق بودجه تغییراتی به پیشنهاد نمایندگان و بنابر دستور رئیس مجلس انجام گرفت، گفت: به رغم تذکرات بسیار برای رفع ریزگردها و آلودگی هوای خوزستان هیچ منابعی در نظر گرفته نشده است بنابر این نمایندگان استان خوزستان امیدوارند با تصویب لایحه هوای پاک ردیف‌هایی جهت تامین منابعی برای رفع ریزگردها و آلودگی هوای خوزستان ایجاد شده تا بتوان آنها را مطالبه کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: ریزگردها در روزهای اخیر موجب ایجاد مه، افزایش ریزگردها و در برخی مناطق منجر به قطعی برق شد به نوعی که برخی نیروگاه‌ها دچار مشکل و از مدار خارج شدند، در حالی که برق محرکه اصلی صنعتی کشور است و قطعی آن سبب شد تا خوزستان دچار بحران شود.

کد خبر 362028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =