همشهری آنلاین: هوندا موتور قصد دارد با شرکت هیتاچی اتوموتیو سیستمز یک جوینت ونچر برای طراحی، تولید و فروش موتور برای خودروهای برقی تشکیل دهد.

به گزارش ایسنا، هیداکی سکی، مدیرعامل هیتاچی اتوموتیو اعلام کرد: این جوینت ونچر قصد دارد در ژاپن، آمریکا و چین تولید کند و به این منظور در نظر دارد از کارخانه‌های هیتاچی در این کشورها استفاده کند. این شرکت جدید همچنین در صورت وجود تقاضا، به جز هوندا به سایر خودروسازان هم محصولاتش را خواهد فروخت.

خودروسازان در بحبوحه فشار از سوی رگولاتورها و افزایش هزینه طراحی خودروهای پاک و خودروهای خودران، به شراکت روی آورده‌‌‌ اند. تویوتا موتور و سوزوکی موتور روز دوشنبه توافقی را برای بررسی زمینه‌های همکاری امضا کردند. هوندا ماه گذشته اعلام کرد: سیستمهای پیل سوختی را با همکاری جنرال موتورز تولید خواهد کرد.

به گفته تاکاهیرو هاچیگو، مدیرعامل هوندا، تشکیل یک جوینت ونچر با هیتاچی می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه‌های تولید موتور که به سرمایه بالایی نیاز دارد، کمک کند. همچنین به این دو شرکت کمک می‌کند رقابت‌پذیری خود در زمینه ساخت موتور خودروهای برقی را بالا ببرند.

هیتاچی اتوموتیو که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد، زیرمجموعه غول هیتاچی است. این شرکت در ابتدا فروش موتور برای خودروهای برقی را در سال ۱۹۹۹ آغاز کرد و این موتورها را برای نیسان موتور، تویوتا و جنرال موتورز تامین می‌کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، موتورهایی که از سوی جوینت ونچر هوندا و هیتاچی تولید می‌شوند، برای خودروهای هیبریدی، پلاگین هیبریدی و برقی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. با وجود تشکیل این شرکت، هوندا همچنان قصد دارد موتورهای خود را تولید کند و خطوط تولید در ژاپن را حفظ خواهد کرد.

کد خبر 361436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار