همشهری آنلاین: عضو هیأت رئیسه شورای شهر با اشاره به حادثه آتش سوزی در ساختمان نا ایمن و فرسوده پلاسکو گفت: قالیباف در سال ۹۲ بعد از حادثه دلخراش خیابان جمهوری درخواست پلمب ساختمان های ناایمن را از شورا داشت.

آتش سوزی ساختمان پلاسکو

ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، با اشاره به آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو در خیابان جمهوری گفت: 20 ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شده‌اند و حدوداً 25 تا 30 آتش‌نشان گرفتار شدند و هنوز آمار دقیقی از افرادی که در داخل پاساژ بودند وجود ندارد.

وی با اشاره به حادثه خیابان جمهوری در سال 1392 گفت: شهردار تهران بعد از این حادثه که منجر به مرگ دو زن شده بود با حضور در شورای شهر، گفت: ساختمان‌های قدیمی زیادی در تهران وجود دارند که به کارگاه تبدیل شده و این ساختمان‌ها ا یمنی لازم ندارند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر با بیان اینکه شهردار تهران اعلام کرد این ساختمان‌ها در بحث تبصره 3 مقررات ملی ساختمان در آنها لحاظ نشده است، گفت: این ساختمان‌ها ایمنی ندارند و با بروز یک حادثه امکان بروز فاجعه وجود دارد.

قناعتی افزود: شهردار تهران در آن زمان از شورا خواست که اجازه پلمب کردن این ساختمان‌ها را بدهند. ولی این امر رخ نداد و موضوع مسکوت ماند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا شورا مجوز این کار را نداده است، گفت: بحث معضلات اجتماعی رخ می‌داد و عده زیادی بیکار می‌شدند به همین دلیل این موضوع مسکوت ماند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر گفت: بالغ بر 6 الی 7 بار به ساختمان پلاسکو تذکر داده شده بود که ایمنی لازم را ندارند ولی مالکین آن توجهی نکردند.

کد خبر 359246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

دیدگاه خوانندگان