مرد جوان چند روز پس از قهر همسرش راهی خانه پدرزنش شد و آنجا را به آتش کشید.

آتش سوزی

در اين حادثه مادرزن او جانش را از دست داد و پدرزنش با 90درصد سوختگي راهي بيمارستان شد.ساعت يك بامداد ديروز ساكنان كوچه‌اي در منطقه خواجه‌ربيع مشهد با ديدن شعله‌هاي آتش كه از خانه يكي از همسايه‌ها زبانه مي‌كشيد، آتش‌نشاني را خبر كردند. محل حادثه خانه‌اي كوچك و ويلايي بود كه وقتي آتش‌نشانان به آنجا رسيدند، آتش بيش از نيمي از آن را فراگرفته بود.

به گفته همسايه‌ها زوجي سالخورده در ميان شعله‌هاي آتش محبوس شده بودند كه آتش‌نشانان همزمان با تلاش براي مهار حريق توانستند آنها را از داخل خانه خارج كنند اما زن سالخورده بر اثر سوختگي زياد جانش را از دست داده بود و شوهرش نيز با 90درصد سوختگي راهي بيمارستان شد.

ماجرا اما وقتي جنايي شد كه نوه اين زوج به مأموران گفت كه در زمان آتش‌سوزي پدرش آنجا بوده است. او مدعي شد كه آن شب در خانه پدربزرگ و مادربزرگش بوده كه پدرش وارد شده و پس از اينكه او را از خانه خارج كرده، ناگهان خانه آتش گرفته و پدرش نيز آنجا را ترك كرده است. در چنين شرايطي ماجرا به قاضي علي‌اكبر احمدي‌نژاد، بازپرس ويژه قتل مشهد گزارش شد و وي همراه تيمي از كارآگاهان جنايي راهي محل حادثه شدند.

  • نقشه هولناك

با شروع تحقيقات پليسي مشخص شد كه عامل آتش‌سوزي داماد زوج سالخورده بوده است. بررسي‌‌ها نشان مي‌داد كه اين مرد و همسرش از مدتي قبل دچار اختلاف شده بودند. اختلافات آنها به حدي بود كه درنهايت همسرش قهر و خانه را ترك كرد و به خانه پدرش رفت. مرد جوان در اين مدت‌ بارها تلاش كرد كه همسرش را برگرداند اما او حاضر نبود كه به زندگي با وي ادامه دهد.

مرد جوان حتي چندبار همسرش را تهديد كرده بود كه اگر به خانه برنگردد بلايي سر او و خانواده‌اش مي‌آورد اما زن جوان بازهم حاضر به بازگشت به خانه نشده بود. در نهايت نيز مرد جوان درحالي‌كه يك ظرف بنزين همراه داشت به خانه پدرزنش رفته و از آنجا كه آنها را عامل قهر همسرش مي‌دانست، اقدام به آتش‌زدن خانه كرده بود.

ماموران در ادامه تحقيقات و در بررسي داخل خانه سوئيچ خودرو و گوشي موبايل داماد جوان خانواده را پيدا كردند كه در گوشه‌اي افتاده بود. در بيرون از خانه و داخل كوچه نيز كاپشن سوخته او به همراه كفش‌هايش و همچنين خودرواش پيدا شد كه نشان مي‌داد او نيز هنگام آتش‌گرفتن خانه دچار سوختگي شده است. در چنين شرايطي قاضي جنايي دستور بازداشت وي را صادر كرد و مأموران راهي خانه او شدند و مرد جوان را كه دست و پايش دچار سوختگي شده بود، دستگير كردند.

  • اظهارات عجيب

متهم در جريان بازجويي‌ها ادعا كرد كه آن شب به قصد ترساندن پدر و مادر همسرش، همراه خودش بنزين برده بود و اصلا قصد نداشت كه آنجا را آتش‌ بزند. وي در ادامه گفت: سال‌ها پيش با همسر اولم و دو دخترم زندگي مي‌كردم تا اينكه با دختر جواني آشنا شدم. رفته رفته به هم علاقه‌مند شديم و براي رسيدن به او همسر اولم را طلاق دادم و با وي ازدواج كردم. اوايل زندگي خوبي داشتيم و من با مسافركشي مخارج‌مان را تأمين مي‌كردم.

مدتي بعد براي اينكه وضع مالي‌ام بهتر شود به تهران رفتيم اما نتوانستيم دوام بياوريم. همسرم مدام بهانه پدر و مادرش را مي‌گرفت و در نهايت مجبور شديم به مشهد برگرديم. از همان زمان بود كه اختلافات ما شروع شد و من احساس مي‌كردم كه پدر و مادر همسرم در اين اختلافات نقش دارند. تصور مي‌كردم كه آنها نمي‌خواهند دخترشان با من زندگي كند و با اينكه از همسر دومم يك دختر داشتم، اما او چند هفته پيش قهر كرد و به خانه پدرش رفت. چندبار تلاش كردم كه او را برگردانم اما موفق نشدم.

او مي‌گفت كه ديگر حاضر نيست با من زندگي كند. من كه پدر و مادرش را عامل اين اتفاق مي‌دانستم، تصميم گرفتم آنها را بترسانم. شب حادثه درحالي‌كه يك ظرف بنزين تهيه كرده بودم راهي خانه آنها شدم. تهديدشان كردم كه در زندگي ما دخالت نكنند اما در همين هنگام مادر همسرم به ظرف بنزين ضربه زد و بنزين روي زمين پاشيد و چون بخاري روشن بود، ناگهان آتش‌سوزي رخ داد. من هم دچار سوختگي شدم و به سرعت از آنجا فرار كردم.

با اظهارات اين مرد، قاضي براي او قرار بازداشت صادر كرد و وي تحت حفاظت مأموران براي درمان به بيمارستان منتقل شد. اين در حالي است كه تحقيقات كارآگاهان نشان مي‌دهد كه وي برخلاف ادعايش، پس از حضور در خانه پدر همسرش اقدام به پاشيدن بنزين كرده و قصد آتش زدن آنها را داشته كه خودش نيز دچار سوختگي شده است. با اين حال تحقيقات كارآگاهان درخصوص اين پرونده ادامه دارد و اين در حالي است كه پزشكان تلاش مي‌كنند تا مرد سالخورده را كه دچار 90درصد سوختگي شده از مرگ نجات دهند.

کد خبر 358712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار