همشهری آنلاین: معاون دریایی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت که احیاء خلیج گرگان و تالاب میانکاله از برنامه‌های اولویت‌دار این سازمان است.

احیاء خلیج گرگان و تالاب میانکاله، اولویت سازمان محیط زیست

به گزارش ایرنا، پروین فرشچی روز پنجشنبه در حاشیه آئین معارفه مدیرکل محیط زیست مازندران در ساری گفت: سازمان محیط زیست برای تسریع در احیاء خلیج گرگان تا تالاب میانکاله کارگروه ملی تشکیل داده و تصمیم این کارگروه نیز در دستور کار مجریان قرار داده می‌شود.

وی لایروبی کانال انتقال آب به تالاب میانکاله و انتقال آب از دریای خزر به این تالاب را از مهم‌ترین راهکارها برای احیاء آن اعلام کرد.

فرشچی توجه به محیط زیست را از برنامه‌های دولت تدبیر و امید اعلام کرد و گفت که این سازمان برای حفاظت از محیط زیست به تنهایی نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد و به کمک مردم و تشکل‌های مردم نهاد نیاز دارد.

تالاب میانکاله یکی از ذخیرگاه‌های مهم زیست کره است که با 68 هزار هکتار در مساحت در شرق مازندران قرار دارد. سالانه 1.5 میلیون بال پرنده مهاجر از سراسر کشور به این تالاب پناه می‌آورند.

  • موافقت مشروط با پرورش ماهی در قفس

معاون دریایی سازمان حفاظت از محیط زیست همچنین گفت که تولید 210 هزار تن ماهی در قفس برای حفاظت از ذخایر دریایی کشور در برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور پیش‌بینی شده است.

وی افزود : سازمان محیط زیست به شرطی با پرورش ماهی در قفس در برنامه ششم توسعه موافق است که تغذیه این ماهیان به گونه‌ای نباشد که آلودگی‌هایی را برای دریا و سایر ذخایر ایجاد کند.

فرشچی گفت: تا 40 هزار تن تولید ماهی در قفس برای دریای خزر در استان‌های شمالی پیش‌بینی شد که می‌تواند باعث توسعه اقتصادی این استان‌ها شود.

کد خبر 357972

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha