همشهری آنلاین: با آغاز سال نوی میلادى، دریچه نقل و انتقالات فوتبالیست‌ها در بین دو نیم‌ فصل براى لیگ‌هاى جهان دوباره باز شد.

Football

طبق مقررات فدراسيون جهانى فوتبال، فيفا، باشگاه‌هاى ليگ‌هاى فوتبال جهان در دو پنجره زمانى در تابستان و زمستان از موقعيت به خدمت گرفتن و انتقال ملى و بين‌المللى بازيكن ميان تيم‌ها برخوردارند.

در حالى كه مهلت نقل و انتقالات در ابتداى فصل در پايان ماه اوت به اتمام مى‌رسد، تيم‌هاى فوتبال در ليگ‌هاى ملى در طول ماه ژانويه اين فرصت را دارند تا مجددا براى تقويت يا اصلاح كادر بازيكنان خود، به جذب بازيكن جديد يا انتقال بازيكن به تيم ديگرى بپردازند.

  • "حكومت" باشگاه‌هاى ليگ برتر انگلستان در بازار انتقالات

به گزارش دويچه‌وله، در سال‌هاى اخير ليگ برتر فوتبال انگليس در نقل و انتقالات زمستانى در جذب بازيكن بسيار فعال بود و با پرداخت پول‌هاى هنگفت براى حق انتقال و حقوق بازيكن، حرف اول را در جمع ليگ‌هاى فوتبال اروپا مى‌زد.

در اين نيم‌ فصل زمستانى نيز انتظار مى‌رود كه باشگاه‌هاى انگليس بازار ترانسفر را به شدت تحت‌تاثير قرار دهند. دليل اصلى "حكومت" باشگاه‌هاى ليگ برتر انگلستان در نقل و انتقال بازيكن در اروپا، وضعيت مناسب مالى اين تيم‌هاست كه دلیل اصلى آن فروش حق پخش تلويزيونى مسابقات با قيمت بالاست.

گفتنى است كه درآمد تلويزيونى باشگاه‌هاى ليگ برتر انگلستان بيش از سه برابر درآمد تيم‌هاى بوندس‌ليگا از فروش حق پخش تصاوير است.

  • انتقال بازيكن با قيمت نجومى به ليگ فوتبال چين

انتقال اوسكار، ملى‌پوش برزيلى تيم فوتبال چلسى لندن، با قيمت ٦٠ ميليون يورو بابت حقل انتقال به تيم شانگهاى چين، گران‌ترين ترانسفر در آغاز فاز نقل و انتقالات در نيم ‌فصل زمستانى فعلى است.

يوليان دراكسلر، ملى‌پوش فوتبال آلمان نيز در آغاز سال نوي ميلادى با مبلغ ٤٥ ميليون يورو براى حق انتقال، به تيم پاری‌سن‌ژرمن فرانسه پيوست.

انتظار مى‌رود كه باشگاه‌هاى انگليسى در پايان مهلت نقل و انتقالات نيم‌ فصل، فعاليت وسيع خود در اين بازار را بار ديگر اجرا كنند.

 

کد خبر 357563

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha