همشهری آنلاین: نشریه کاریکاتوری شارلی ابدو چاپ پاریس که سابقه زیادی در حمله طنزآمیز و توهین به ارزش های دینی، الهی انسانی و مقام های کشورهای مستقل یا مخالف غرب دارد، برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه آرزوی مردن کرد.

نشریه فرانسوی برای پوتین آرزوی مرگ کرد

به گزارش ایرنا، نشریه شارلی ابدو در تازه ترین شماره خود، سقوط هواپیمای توپولف 154 وابسته به وزارت دفاع روسیه در دریای سیاه را که روز یکشنبه رخ داد و به کشته شدن 92 سرنشین و خدمه آن منجر شد، دستمایه حمله به پوتین کرده است.

رسانه‌های روسی روز پنجشنبه نوشتند: در تصویر روی جلد شارلی ابدو یک نظامی به‌عنوان عضو گروه مارش نظامی الکساندروف که 68 نفر آنان جان باختند، می‌گوید سرودخوانی ما گسترش می‌یابد.

روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس نوشته است: نشریه فرانسوی در یک تصویر دیگر درباره سقوط هواپیما نیز نوشته «خبر بد اینکه پوتین بین سرنشینان نیست».

سخنگوی وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرده که اقدام نشریه فرانسوی یک کار کثیف و غیر قابل باور در حد انجام بدترین کار ممکن است.

ژنرال ایگور کوناشنکوف روز پنجشنبه در بیانیه خود افزوده است: حتی نگریستن به این تصویر برای افراد عادی نیز تحقیرآمیز است. اگر چنین رویکردهایی نمادی از ارزش‌های غربی به شمار می‌رود، دارندگان و مدافعان چنین ارزش‌هایی محکوم به انزوا و تنهایی هستند.

آبان ماه سال گذشته نیز شارلی ابدو کاریکاتوری از قربانیان واقعه انفجار تروریستی هواپیمای ایرباس 321 روسی در مصر را که 224 قربانی بر جای گذاشت، چاپ کرد که بازتاب منفی زیادی بین روس‌ها برجای گذاشت.

شارلی ابدو بیشترین سابقه را در ترسیم کاریکاتورهای توهین‌آمیز علیه ادیان توحیدی بویژه اسلامی و همچنین عقاید و باورهای ملت‌های آسیایی و آفریقایی بین نشریه‌های کاریکاتوری غربی دارد.

کد خبر 357104

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha