همشهری آنلاین: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: منشور شهروندی نه طرح است و نه لایحه، بلکه تبلیغات انتخاباتی است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله محمد یزدی طی سخنانی در دیدار با رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از مسئولان این نهاد، اظهار کرد: بنده طلبه‌ای هستم که همواره در خدمت ولایت بوده و مانند سایر طلاب و عموم مردم از زنان و مردان تا بازاریان و اقشار دیگر در خدمت انقلاب بوده‌ام.

وی افزود: هیچ کس نباید تصور کند که انقلاب را او ایجاد کرده بلکه انقلاب یک معجزه بزرگ تاریخی بود که به مدد امام (ره) و پیوستن اقشار مردم به ایشان توانایی ایستادگی در برابر رژیم منفور پهلوی فراهم شد و انقلاب به پیروزی رسید.

وی نقش رهبری را پس از درگذشت امام (ره)، بسیار مؤثر دانست و تصریح کرد: وجود مقام معظم رهبری نعمت بزرگی است که باید قدر آن را بدانیم.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به وقایع روزهای آخر عمر امام (ره) گفت: خداوند به قلب امام عزیزمان عنایت نمود که در آن روزهای آخر برخی را از مسئولیت برکنار نمود، در حالی که حتی افرادی همچون آقای هاشمی‌ رفسنجانی مخالف اعلام آن بودند، اما امام(ره) اصرار به اعلام آن داشتند.

یزدی با اشاره به مواضع فرزند آیت‌الله منتظری، ابراز عقیده کرد: امروز آن هوشمندی امام (ره) بیش از پیش برای ما عیان شده است و با درایت حضرت امام (ره)، نظام از این مخاطرات حفظ شده و مقام معظم رهبری نیز هوشمندانه این نظام را هدایت می کنند.

وی به اهداف دشمن در مقابله با نظام اشاره و گفت: دشمن، اساس نظام را هدف گرفته و علیرغم اینکه هر روز گروهک‌هایی همچون منافقین وعده‌های خیالی پیروزی شان را می‌دادند، شاهدیم که به تکدی‌گری غربی‌ها افتاده‌اند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: خداوند با هیچ‌کس عقد اخوت نخوانده و اگر نعمات الهی را ناسپاسی کنیم، یقیناً خدا آن نعمت را از مردم گرفته و قومی دیگر را جایگزین می‌کند، لذا امروز باید تمام همت ما حفظ انقلاب از تمام مخاطرات باشد.

یزدی در بخش دیگری از سخنانش به تلاش‌های دشمن در حوزه اقتصاد اشاره کرد و گفت: دست‌هایی پشت پرده است که در حوزه مفاسد مالی کار کرده و به دنبال ایجاد شکاف‌های طبقاتی در جامعه است تا اقلیتی مرفه شوند و اکثریت پشتیبان نظام به معترض بدل گردند.

وی پیگیری مطالبات و تأکیدات مکرر رهبری را در برخورد با تشریفات زائد، حقوق‌های نجومی و مفاسد مالی ضروری خواند و عنوان کرد: ترویج مفاسد مالی تکیه‌گاه دشمن برای تسلیم نظام است و اگر عملاً با فساد برخورد نکنیم، جامعه با مشکل روبرو خواهد شد که متأسفانه علیرغم این همه تأکیدات، هنوز هیچ اقدام عملی نشده است.

یزدی همچنین با اشاره به اینکه بسیج نعمتی الهی است، گفت: خوشبختانه شاهد حضور قشرها و بخش‌های مختلف جامعه به ویژه نخبگان و متخصصان در بسیج هستیم که تمام آنچه دارند برای این انقلاب در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

وی بسیج را در کنار سپاه، از پایه‌های مهم حفاظت از اصول و ارکان نظام دانست و تصریح کرد: بسیج باید به نسل جوان توجه بیشتری کند که حفظ نظام بر عهده این نسل است، اگر چه الحمدالله اکثریت بسیج را جوانان شکل می‌دهند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: امید من به نسل جوان است و امیدوارم بتوانیم در این خصوص به وظیفه‌مان درست عمل کنیم، در غیر این صورت خداوند ما را آزمایش سختی خواهد کرد.

یزدی با تبریک انتصاب سردار غیب‌پرور به ریاست سازمان بسیج، خطاب به وی گفت: مطمئنیم که در این مسئولیت جدید موفق خواهید بود و امیدواریم با تدبیر، کارهایتان را در این شجره طیبه انجام دهید.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود به حقوق منشوری که از سوی رئیس جمهوری منتشر شد، اشاره کرد و افزود: من تک‌تک ۱۲۰ بند تنظیم شده در این منشور را خواندم اما متأسفانه یک کلمه از اصل ۴ قانون اساسی، سخنی به میان نیامده است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با توضیح اصل ۴ که در آن آمده است «تمام قوانین کشور بایستی برابر مقادیر اسلامی باشد» و با تأکید بر غیرقابل تغییر بودن این اصل، تصریح کرد: در جلسه شورای نگهبان نیز تأکید کردم که اگر این منشور، لایحه است باید به مجلس برود و آنگاه در شورای نگهبان بررسی شود و اگر مصوبه دولت است، باید طبق قانون به رئیس مجلس بدهند تا بررسی شود که مفاد آن بر خلاف قانون اساسی نباشد.

یزدی تاکيد کرد: برای اولین‌بار است که در انقلاب اسلامی چنین منشوری در کشور به طور مستقیم به مردم ابلاغ می‌شود که متأسفانه در آن، قید و بندها را برداشته و به قانون اساسی توجه نکرده‌اند.

وی با اشاره به ضرورت پاسخگویی در پیشگاه الهی اظهار کرد: این انقلاب به قیمتی گران به ما رسیده است، خون‌های پاک و مقدس شهدای عزیز تقدیم شده و امروز نیز در دفاع از حرم، جوانان ما جانشان را کف دست گرفته و از نظام دفاع و حمایت می‌کنند، پس ما نیز باید به وظیفه خودمان درست عمل کنیم.

یزدی ادامه داد: منشور شهروندی نه طرح است و نه لایجه، بلکه تبلیغات انتخاباتی است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان گفت: هیچگاه قانون اساسی نمی‌گوید که فتنه‌انگیزان و اهانت‌کنندگان به اصل مقدسات و اسلام آزادند تا هر چه بخواهند به اسم آزادی بگویند.

کد خبر 356289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =