همشهری آنلاین: جانشین فرمانده کل ارتش گفت: مهم ترین مؤلفه قدرت ملی هر کشور، بنیه های علمی آن است و نیروی‌های مسلح متناسب با تهدیدات، ظرفیت های علمی دفاعی خود را افزایش می‌دهند.

احمدرضا پوردستان

به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، این مطلب را امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» در بازدید از روند فعالیت های آموزشی و فنی دانشگاه هوایی شهید ستاری عنوان کرد.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به اقتدار آفرینی علم از دیدگاه امام علی(ع) افزود: اگر کشوری به سلاح علم مجهز باشد مقتدر، مستقل و پایدار خواهد بود و هیچ کشور بیگانه ای به خود اجازه تهدید، تحریم و نفوذ را نخواهد داد.

امیر سرتیپ پوردستان با بیان اینکه جنگ امروز جنگ علم و دانش است، اظهار کرد: اگر نیروی مسلح مجهز به سلاح علم نباشد یارای مقابله با دشمن را نخواهد داشت.

وی با اشاره به مؤلفه های تهدید گفت: تهدیدی که امروز در مقابل ما وجود دارد جنگ ترکیبی است که پس از جنگ جهانی دوم اتاق های فکر و کانون های آینده پژوهی آمریکا با طراحی جنگ های ترکیبی سعی در تصرف کشورهای هدف در کوتاه ترین زمان ممکن را داشت.

جانشین فرمانده کل ارتش توضیح داد: دشمن در این شیوه از جنگ با استفاده از تمام ابزار های خود از جمله جنگ سخت، جنگ نرم، ظرفیت های رسانه ای و دیپلماتیک، سعی در تصرف کشور ها دارد. برنامه ای که کشور آمریکا سعی داشت پس از انقلاب، ایران اسلامی را درگیر خودش کند.

وی ادامه داد: آمریکا در ابتدا با تحریم کردن اقتصاد ایران و مسدود کردن راه های ارتباطی با سایر کشورها و همچنین با ساماندهی تروریست ها برای ترور عناصر تأثیر گذار و انقلابی کشور و بعد هم با روشن کردن آتش جنگ با رژیم بعثی در ایران اجرا کرد که به پاس خون شهدا و ایثارگری و جانفشانی رزمندگان موفق به این امر نشد.

امیر سرتیپ پوردستان اضافه کرد: این کشور امروز هم با همین شیوه و با بازیگران جدید امثال تکفیری ها و ایجاد جنگ نیابتی در منطقه، نقض برجام و جنگ نرم که مخاطب اصلی آن جوانان کشور است ادامه می دهد.

وی به مسئولیت سنگین جوانان و دانشجویان کشور و بخصوص دانشجویان دانشگاه های نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: شما وارثان شهدای بزرگی همچون شهید بابایی، اردستانی، ستاری و دوران ها هستید. پرچم اسلام امروز در دستان شماست و این مسئولیت بسیار بزرگی است که لازمه آن بصیرت و آگاهی و صبوری است.

کد خبر 356240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =