همشهری انلاین: هزاران نفر از احزاب مخالف دولت هند با برگزاری تظاهرات گسترده در شهرهای این کشور به سیاست‌های اقتصادی دولت در خصوص بی‌اعتبار کرن اسکناس‌های درشت و مبارزه با پول سیاه اعتراض کردند.

تظاهرات مردم هند علیه برنامه های اقتصادی دولت

به گزارش ایرنا،گروه های طرفدار حزب کنگره و عام آدمی از بزرگترین احزاب مخالف دولت هند روز دوشنبه با تجمع در خیابان ماندی هوس دهلی وحرکت به سوی خیابان جنتر منتر و با سردادن شعارهای ضد دولتی مخالفت خود را با سیاست های پولی اعلام کردند.

همچنین تعدادی از طرفداران حزب سماجادی در شهر الله آباد نیز با به آتش کشیدن پرچم بهارتیا جانتا(بی.جی.پی) به سیاست های پولی دولت اعتراض کردند.

طرفداران حزب سی پی ای نیز در ایالت بیهار هند با تجمع در ایستگاه قطار جهان آباد از حرکت قطارها جلوگیری کردند.

در بنگال غربی نیز حزب سیاسی 'لوک وارم' در اعتراض به مبارزه دولت با پول سیاه ، اعتصاب سراسری 12 ساعته ای را در این ایالت آغاز کردند.

احزاب چپ گرا در شهرهای ترپورا وکرالا نیز با برگزاری اعتصاب گسترده ، باعث تعطیلی اداره های دولتی ،خصوصی و مراکز خرید و آموزشی شدند.

در شهر چنای در جنوب هند نیز احزاب سیاسی مخالف دولت تظاهرات گسترده ای در اعتراض به بی اعتبار شدن اسکناس های 500 و 1000 روپیه ای برگزار کردند.

طرفداران حزب حاکم بی جی پی در شهر ناگپور ایالت مهاراشترا برای مبارزه با اعتراض ها اقدام به پخش شیرینی در بین مردم کردند.

رهبران احزاب سیاسی مخالف دولت نیز امروز در پارلمان این کشور اعلام کردند تا زمانیکه دولت به خواسته هایشان توجه نکند به اعتراض های خود ادامه می دهند.

دولت هند سه شنبه هشتم نوامبر(18 آبان)در پیام فوری تلویزیونی اعلام کرد که اسکناس های 500 و 1000 روپیه ای از روز چهارشنبه از گردش پولی خارج می شود.

مودی ،دلیل این تصمیم فوری را مبارزه با اسکناس های تقلبی ،پول سیاه ،فساد و تروریسم بر اقتصاد عنوان کرد

اجرای طرح بی اعتبار کردن اسکناس های درشت مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده به گونه ای که بسیاری از مشاغل کوچک به علت نداشتن نقدینگی با تعطیلی مواجه شده است.

کد خبر 355986

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha