همشهری آنلاین: مدیرگروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد هوای تهران برای مدت یک هفته در شرایط سالم قرار دارد و انباشت آلایندگی نخواهد داشت.

تهران تا یک هفته به راحتی نفس می‌کشد

به گزارش ايرنا، مجید آزادی روز سه‌شنبه گفت: هوایی که اکنون در تهران شاهد آن هستیم تا یک هفته ادامه دارد و شاید به شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس برسد که سریع از بین می‌رود.

وی افزود: با توجه به سامانه بارشی در کشور، امروز نیز تهران شاهد بارش خواهد بود و به تدریج از آن کاسته می‌شود، همچنین شمال و شمال غرب کشور، خراسان شمالی تا نزدیک شمال خراسان رضوی نیز بارندگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین موج بارشی استان‌های گیلان، مازندران، سمنان، بخش‌های جنوبی البرز را تحت تاثیر قرار می‌دهد و موج بارشی دیگری یزد و شمال اصفهان را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و در چهارشنبه فقط مشهد و اطراف شمال خراسان شمالی، بخش‌هایی از استان گلستان و مازندران بارش خواهد داشت و عصر چهارشنبه تقریبا همه جا صاف می‌شود.

آزادی افزود: روز پنج‌شنبه مجددا سامانه‌ای تمام سواحل شمالی کشور را درگیر می‌کند و به تدریج به سمت خراسان شمالی و گلستان حرکت می‌کند که این سامانه و به طور کلی تمام سامانه‌هایی که در این هفته وارد کشور می‌شوند روی هوای تهران نیز تاثیر می‌گذارند و باد ناشی از این سامانه‌ها مانع انباشت آلایندگی در پایتخت می‌شود از این رو تمام هفته هوای تهران سالم و گاها تا ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد که سریع از بین می‌رود.

وی تاکید کرد: با توجه به این که در این فصل بروز پدیده وارونگی دما امری طبیعی است اما به علت تاثیر سامانه‌های جوی که وارد کشور می‌شود، انباشت آلایندگی که موجب بروز مشکلات برای افراد شود در تهران نخواهیم داشت.

مدیرگروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک وهم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی گفت: روز جمعه سامانه وارد شده به کشور تا حدودی تضعیف می‌شود و فقط بخش‌هایی از خراسان رضوی، شرق استان خراسان شمالی، مازندران، شمال و شمال استان تهران بارش خواهد داشت.

وی افزود: دوباره روز شنبه سامانه جدیدی وارد می‌شود که بخش‌های سواحل شمالی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باد ناشی از آن نیز بر روی تهران تاثیر می‌گذارد و موجب پراکنده شدن آلودگی در پایتخت می‌شود.

کد خبر 354649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار