همشهری‌آنلاین: خاکستر فیدل کاسترو، رهبر پیشین کوبا امروز یکشنبه ۱۴ آذر ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی طی مراسمی در گورستان قهرمانان خوزه مارتی دفن می‌شود و ۹ روز عزای عمومی به پایان می‌رسد.

رائول كاسترو، رئیس‌جمهور کوبا در جمع ده‌ها هزار تن از هوادارانش به دفاع از میراث سوسیالیستی برادرش فیدل کاسترو متعهد شد.

رائول کاسترو با وجود تقدیر از دستاوردهای زندگی ۹۰ ساله برادرش فیدل کاسترو، تاکید کرد که هیچ مجسمه‌ای از برادرش ساخته نخواهد شد و هیچ مکان عمومی هم به نام برادرش تغییر نمی‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، او گفت که این آرزوی برادرش بوده است.

رائول که همانند همیشه یونیفورم نظامی‌اش را به تن داشت، گفت: «این درخواست فیدل فاتح است. آری مردم می‌توانند با هر مانعی، آشوبی و یا تهدیدی در ساخت سوسیالیسم در کوبا مقابله کنند.»

فیدل کاسترو رهبر انقلابی کوبا اوايل آذرماه در هاوانا جان باخت.

رائول کاسترو گفت که میلیون‌ها تن برای ادای احترام به برادرش آمدند.

یکی از حاضران در سخنرانی کاسترو هم تاکید کرد: خداحافظی با "فرمانده" به این معنا نیست که ما از این پس راکد خواهیم ماند. ما میراث او را ادامه خواهیم داد.

در دوران رهبری فیدل کاسترو دولت او توانست از عواقب سقوط دیوار برلین جان به در ببرد اما این به بهای بیش از یک دهه سختی اقتصادی برای کوبا تمام شد.

رائول کاسترو همچنین تاکید کرد: در این جهان تک قطبی، درس فیدل این است که بله ما می‌توانیم. ما می‌توانیم به سخت‌ترین شرایط هم غلبه کنیم.

کد خبر 354337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار