همشهری آنلاین: معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای شهر تهران با شاخص عددی ۱۳۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

به گزارش ايرنا، محمد رستگاری روز سه‌شنبه گفت: کیفیت هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح سه‌شنبه، با افزایش 15 عددی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کم‌تر از 2.5 میکرون، فراتر از حد سلامت بوده و بر روی عدد 136 قرار گرفت.

وی با اشاره به این که در این مدت میزان غلظت آلاینده منوکسید کربن از 37 به 55 افزایش یافته، گفت: ذرات معلق با قطر کم‌تر از 10 میکرون نیز از 75 به 73 کاهش داشته است.

رستگاری با اشاره به این که در همین مدت شاخص کیفیت هوا در تمام مناطق شهری فراتر از حد مجاز بوده است، افزود: ایستگاه‌های فرمانداری شهرری (منطقه 20) با شاخص عددی 174، سوهانک و شهرک چشمه در مناطق 1 و 22 هر2 با شاخص عددی 157 آلوده‌ترین نقاط جوی شهر تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

وی به مناطق کم آلوده نیز اشاره کرد و گفت: ایستگاه‌های دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) و شهرداری منطقه 10 هر2 با شاخص 105 و پونک (منطقه 5) با شاخص 108 کم‌ترین حجم آلاینده‌های جوی شهر تهران را در این مدت داشته‌اند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: بر اساس پیش‌بینی هواشناسی، با توجه به شرایط پایدار انتظار می‌رود شاخص کیفیت هوا تا ظهر امروز همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس باقی بماند.

رستگاری به افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت‌های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.

کد خبر 353977

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی