همشهری آنلاین: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه دشمنی آمریکا از طریق تعامل حل نخواهد شد، گفت: شاید هنوز هم برخی فکر کنند می‌شود با دشمن تعامل کرد اما باید بدانیم دشمن در چه وضعیت عرضی یا طولی قرار دارد.

سید عطاءالله صالحی

به گزارش روابط عمومي ارتش، امیر سرلشکر سید عطاءالله صالحی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده نیروی زمینی ارتش ، گفت: ما زمانی با عراق جنگیدیم و او دشمن فصلی ما بود و الان نیست اما دشمن طولی دشمنی است که هدفش را نسبت به ما در طول زمان از دست نمی‌دهد و امریکا دشمن طولی ایران است و نباید فکر کنیم با یک تعامل این دشمنی از بین می‌رود.

وی تصریح کرد: آمریکا تبدیل به یک گرگ شده حال چگونه می‌توان در برابر آن کوتاه آمد؟ مگر کودتای ٢٨ مرداد علیه جمهوری اسلامی نبود و مگر ما می‌توانیم آن را فراموش کنیم؟

فرمانده کل ارتش گفت: حال این موجود که جز گرگ صفتی کار دیگری ندارد، می تواند بعنوان برادر بزرگ دست کسی را بگیرد و به کسی کمک کند؟

وی با بیان اینکه معتقدم آمریکا مثل گرگ و دشمن ما است و ما در صحنه عمل عمق توان و قدرت خود را نشان داده‌ایم، افزود: ما با دشمنی روبرو هستیم که با ترفندهای مختلف، افرادی را برای جنگ جلو می اندازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتصاب امیر حیدری به فرماندهی نیروی زمینی، تصریح کرد: از امیر حیدری درخواست داریم بسترهای آمادگی در حوزه جنگهای نوین را برای رسیدن به اهداف فراهم کند.

فرمانده کل ارتش همچنین با اشاره به موقعیت ممتاز جمهوری اسلامی در منطقه، سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه را یکی از مرواریدهای نیروهای مسلح ایران عنوان کرد.

سرلشکر صالحی اظهار داشت: در دوره فرماندهی امیر پوردستان اقدامات بزرگی در نزاجا صورت گرفت و بستر برای کارهای بزرگ دیگری هم فراهم شد.

وی گفت: در دوره فرماندهی امیر پوردستان اقدامات بزرگی در نزاجا صورت گرفت و بستر برای کارهای بزرگ دیگری هم فراهم شد.

وی ادامه داد: در این مدت لشکرهای قدیمی حسب امر فرمانده معظم کل قوا به منظور چابک سازی و طی طرح ثامن الائمه(ع) به تیپ مستقل تبدیل شدند و تولید و طراحی سلاح های جدید و دستیابی به تانک نوین در زمان فرماندهی ایشان به نتیجه رسید.

وی تجربه مستشاری و تشکیل ساختار و سازمان جدید و نیز بکارگیری پهپاد در عرصه تاکتیکی را از دیگر دستاوردهای فرماندهی امیر پوردستان در نزاجا عنوان کرد و گفت: موضوع دیگر طراحی و ساخت جمرهایی بود که امروز نیروهای دیگر هم از آن استفاده می‌کنند.

وی داشتن بصیرت را یکی از مهمترین مولفه‌ها برای همه مسئولین کشور دانست و افزود: کارهای اطلاعاتی ما بررسی جو، زمین و دشمن است و مردم خوب می‌دانند که چه کسی آنها را تهدید می‌کند.

کد خبر 353261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =