مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر ۶ هزار اتوبوس کم داریم و در این شرایط و با توجه به جمعیت شهر تهران نمی‌توانیم؛ همین اتوبوس‌های فرسوده و دودزا را نیز از رده خارج کنیم.

اتوبوس

اقبال شاکری در گفت‌وگو با ایلنا درباره نقش اتوبوس‌های فرسوده در آلودگی هوا گفت: درصدی از منشا آلودگی هوا همین اتوبوس‌های دودزا هستند، بنابراین صد‌درصد این اتوبوس‌ها باید از دور خارج شوند.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های مقابله با اتوبوس‌های دودزا جایگزینی آنها با اتوبوس‌های جدید است، اظهار کرد: در حال حاضر 6 هزار اتوبوس کم داریم و در این شرایط و با توجه به جمعیت شهر تهران نمی‌توانیم؛ همین اتوبوس‌های فرسوده و دودزا را نیز از رده خارج کنیم، زیرا مردم در صف‌های اتوبوس انتظار می‌کشند و از رده خارج کردن این اتوبوس‌ها به معنای در خیابان ماندن چند صد نفر از شهروندانمان است.

شاکری با تاکید براینکه اتوبوس‌های فرسوده نیاز به بازسازی دارند و حدود دو سوم از قیمت اصلی این اتوبوس‌ها باید خرج بازسازی شود که هزینه سنگین می‌طلبد، اظهار کرد: همچنین ضروری است؛ روی این اتوبوس‌ها کاتالیست نصب شود که این اقدامی خوب است و ما روی شهرداری برای این اقدام فشار می‌آوریم.

رئیس کمیته عمران شورای شهر خاطرنشان کرد: همچنین باید مشکل سوخت را حل کنیم تا این کاتالیست‌ها بر روی اتوبوس‌ها به خوبی کار کنند؛ زیرا وقتی درصد اپتال سوخت بالاست؛ کاتالیست به خوبی عمل نمی‌کند.

وی با بیان اینکه خودرو، سوخت و حمل‌ونقل عمومی یک چرخه هستند و باید تکمیل شوند تا بتوانیم 60 درصد از آلودگی هوا را کاهش دهیم، تصریح کرد: وقتی مترو ساخته‌ایم، اما هزار واگن کم داریم؛ مردم باید وسایل خود را بیرون بیاورند و نمی‌توانند؛ منتظر اتوبوس و مترو بمانند این در حالی است که ما فریاد می‌زنیم؛ خودرو تک سرنشین بیرون نیاورید.

شاکری در پایان تاکید کرد: کارهای نمایشی به درد نمی‌خورد و عزم ملی و مسئولانه در برابر سلامت شهروندان ضروری است.

کد خبر 352910

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار