جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: آلبوم موسیقی «بیاد پیر چنگی» حاصل همکاری «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگفر»، به یاد استاد فقید «علی اصغر بهاری» در بازار موسیقی کشور منتشر شد.

یاد پیر چنگی

به گزارش همشهری‌آنلاین«بیاد پیر چنگی» مجموعه ای‌ست مشتمل بر ۲۱ قطعه از آثار زنده یاد «علی اصغر بهاری» که «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگفر» به بازنوازی این قطعات ارزشمند پرداخته و در قالب اثر تازه‌ای روانه بازار موسیقی کرده‌اند، ناگفته نماند که فریبا امامی نیز گرافیست این اثر است.

«بهزاد میرلو» درباره اثر خود در یادداشتی عنوان کرده است:«به نظر اینجانب امروزه در بسیاری زمینه‌ها حال و روز موسیقی ایرانی چندان خوش نیست و دلایل و مصداق‌های آنرا به راحتی می‌توان به اثبات رساند، چرا که به یمن وجود ثبت و ضبط موسیقی از تقریبا صد سال پیش تا کنون می‌توان موسیقی امروز ایران را با گذشته بر کفه نقد قرار داده و مقایسه کرد و با کمال تاسف دید که در بسیاری موارد موسیقی ما چگونه از درون تهی و بی‌مضمون شده است.

این که موسیقی خالص و معنوی ما چه ویژگی‌هایی داشته و باید داشه باشد، پرسشی است که شاید بتوان پاسخ آنرا با مداقه در آثار کسانی چون استاد بهاری یافت.

در آلبوم «بیاد پیرچنگی»، یک خویش‌نگاری (اتو بیوگرافی) از زنده‌یاد استاد بهاری آورده شده است که خود گویای بسیاری از نکته‌ها درباره داستان زندگی این مرد بزرگ است.

این اثر به همراه دوست و هنرمند گرامی آرش فرهنگ فر بر مبنای کتاب «آثاری از استاد بهاری» (تالیف مهدی آذرسینا) به سال ۱۳۸۴ اجرا و ضبط گردید.»
 «بهزاد میرلو» نوازنده کمانچه و دارنده تحصیلات آکادمیک موسیقی و آرش فرهنگ فر، فرزند استاد فقید «ناصر فرهنگ فر» است. میرلو در این اثر بسیار به لحن و صدای ساز استاد نزدیک شده است و قطعاتی در مایه‌های مختلف از وی را اجرا می‌کند.
همراهی تنبک آرش فرهنگفر نیز به زیبایی قطعات کمک شایانی کرده است. آلبوم «بیاد پیر چنگی» یادآور همنوازی‌های استاد بهاری و استاد ناصر فرهنگ‌فر در سال‌های دور می‌باشد. این اثر توسط مؤسسه فرهنگی و هنری «آوای جانان» منتشر شده است.

علاقه مندان برای تهیه آلبوم «بیاد پیر چنگی» به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند، همچنین این اثر از طریق سایت «بیپ تونز beeptunes.com» نیز به صورت دیجیتال قابل خریداری و دانلود قانونی است.

کد خبر 351552

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha