همشهری آنلاین: اوپک دعوت‌نامه‌ای برای شرکت‌ها و کشورهای مختلف برای شرکت در نشست این سازمان در ۲۹ اکتبر فرستاده که نشان می‌دهد از ۱۲ کشور غیر عضو این سازمان نیز برای شرکت در این نشست دعوت‌ شده است.

مهر به نقل از اسپوتنیک نوشت: «الوجیو دل پینو»، وزیر نفت و امور معدن ونزوئلا با اعلام این خبر افزود: «نشست نمایندگان کشورهای صادرکننده نفت روز ۲۹ اکتبر (شنبه ۸ آبان‌ماه) در وین برگزار می‌شود و غیر از کشورهای عضو اوپک، کشورهای غیرعضو نیز برای همکاری در جهت اجرای طرح فریز نفتی به این اجلاس دعوت‌ شده‌اند.»

ونزوئلا انتظار دارد که طرح محدود کردن تولیدات اوپک حداقل برای ۶ ماه اجرایی شود. پینو در گفتگو با خبرنگاران گفت: «ما کشورهای روسیه، آذربایجان، قزاقستان، عمان، مصر، بحرین، کلمبیا، مکزیک، ترینیداد و توباگو، بولیوی، نروژ و کانادا را نیز به این نشست دعوت کرده‌ایم.»

پینو اضافه کرد که تنها روسیه و قزاقستان حضور خود در این نشست را اعلام کرده‌اند. پیش‌ از این نیکلاس مادورو رییس‌جمهور ونزوئلا بیان کرده بود که وزیر نفت این کشور برای همکاری و هماهنگی میان روسیه و ونزوئلا در اجرای طرح فریز نفتی به این کشور سفر کرده است.

در روز ۲۸ سپتامبر اعضای اوپک توافق کردند که میزان تولیدات نفتی خود را کاهش داده و به ۳۲.۵ تا ۳۳ میلیون بشکه در روز برسانند.

بااین‌حال هنوز جزییات این مسئله روشن نشده و مشخص نیست هر کشوری تا چه میزان باید میزان تولیدات خود را کاهش دهد.

کشورهای عضو اوپک قرار است در نشست اصلی خود که در تاریخ ۳۰ نوامبر در وین برگزار می‌شود جزییات این طرح را به بحث بگذارند.

کد خبر 350666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار