همشهری آنلاین: مرکز آمار ایران اعلام کرد: شاخص کل(قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در مهرماه امسال نسبت به ماه مشابه پارسال (تورم نقطه به نقطه) ۶.۶ درصد است که نسبت به ماه پیش (۶.۷) کاهش یک دهم درصدی دارد.

Inflation

به گزارش مرکز آمار ايران، درصد تغییرات شاخص کل(نرخ تورم کالا و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در 12ماه منتهی به شهریورماه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال 7.9 درصد است که نسبت به ماه گذشته (8.3درصد)، 0.4 درصد کاهش داشته است.

  •  شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات

این شاخص در مهرماه امسال به رقم 270.8 رسید که نسبت به ماه پیش یک درصد کاهش داشته است.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد 268.4 رسید که نسبت به ماه پیش 1.1 درصد کاهش داشته است.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال پیش 8.3 درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه 6.7 درصد است.

شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه پارسال 8.4 درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در 12ماه منتهی به شهریورماه نسبت به دوره مشابه پارسال 6.8 درصد است که نسبت به شهریورماه امسال بدون تغییر مانده است.

  • شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات

این شاخص در مهرماه به رقم 219.9 رسید که نسبت به ماه پیش 1.4 درصد افزایش داشته است.

میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه پارسال 5.9 درصد بوده و نرخ تورم 12 ماه منتهی به مهرماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته این گروه 8.4 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به شهریورماه امسال (8.9) 0.5 درصد کاهش یافته است.

کد خبر 350294

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha