همشهری آنلاین: نقص فنی یکی از قطعات اجاق‌های گاز وارداتی باعث شد تا دو شرکت آلمانی فراخوان سراسری تعمیر کالاهای خود را منتشر کنند.

Oven

به گزارش ایسنا، بر اساس فراخوان منتشر شده اجاق گازهای کابین‌داری که از دو برند "زیمنس" و "بوش" در فاصله زمانی ابتدای سال ۲۰۰۹ تا اکتبر ۲۰۱۱ تولید شده‌اند به دلیل خرابی یکی از اتصالات در معرض خطر نشت گاز و انفجار هستند.

شرکت‌های نمایندگی این دو برند در ایران نیز اقدام به ارائه خدمات تعویض و تعمیر اجاق‌های گاز فروخته شده در بازار ایران می‌کنند، که در همین رابطه علیخانی - قائم مقام شرکت واردکننده محصولات بوش - گفت: این فراخوان یک فراخوان جهانی بوده و بر اساس بررسی‌هایی که در واحد تحقیق و توسعه شرکت اصلی انجام شده است به این نتیجه رسیده‌اند که باید چهار مدل کالا که در بازه مشخص زمانی تولید شدند رفع ایراد شوند.

وی درباره وضعیت این محصولات در ایران افزود: این محصولات بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ وارد بازار داخلی شده است که تعداد آنها محدود است و بر اساس فراخوانی که صورت گرفته با تمام مشتریان خدمات تعمیر قطعه مورد نظر انجام خواهد شد.

علیخانی همچنین با بیان اینکه هیچ مورد انفجاری از ایران تاکنون گزارش نشده است، اظهار کرد: این نقص‌ها ممکن است در هر خط تولیدی وجود داشته باشد. همانگونه که شرکت‌های بزرگ دیگری مانند سامسونگ و تویوتا نیز موارد مشابهی داشته‌اند که با فراخوان‌های عمومی اقدام به اصلاح مشکل کردند. ولی به هر حال از آنجا که این مشکل در دستگاهی مانند اجاق گاز بوده که نشت آن می‌تواند موجب انفجار و تلفات شود، کمی پررنگ‌تر به آن پرداخته شد که با این حال هیچ موردی از انفجار در داخل کشور نرسیده است.

کد خبر 349807

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha