همشهری آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شرایط لغو قرارداد واگذاری زمین به تعاونی‌های مسکن، گفت: اگر تعاونی‌ها به تعهدات خود دولت عمل نکنند و یا نسبت به واگذاری زمین به غیر اقدام کنند، قرارداد دولت با تعاونی‌ها فسخ می‌شود.

مسکن

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در گفت‌وگو با ایلنا با تاکید بر این که سازمان ملی زمین و مسکن مسئولیتی در قبال تعهدات تعاونی‌های مسکن دستگاه‌های دولتی و یا هر شرکتی دیگری ندارد، اظهار داشت: مقررات و آیین‌نامه‌های تعاونی‌های مسکن زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی ادامه داد: سازمان ملی زمین و مسکن در امور و مسائل داخلی تعاونی‌ها دخالتی ندارد اما به صورت گروهی به این تعاونی‌ها زمین واگذار می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: طبق قراردادی که این تعاونی‌ها با سازمان ملی زمین و مسکن دارند اگر به تعهدات خود پایبند نباشند؛ سازمان ملی زمین و مسکن می‌تواند قرارداد واگذاری زمین را فسخ کند. این در صورتی است که تعاونی‌ها در موعد مقرر نسبت به ساخت و ساز واحدهای مسکونی اقدام نکنند.

عظیمیان با با بیان مورد دیگری که باعث فسخ قرارداد بین سازمان ملی زمین و مسکن و تعاونی‌ها می‌شود، گفت: به طور قطع تعاون‌ها حق واگذاری اراضی داده شده از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به غیر را ندارند و در صورت واگذاری زمین به غیر، قرارداد سازمان ملی زمین و مسکن با آن تعاونی لغو می‌شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: همه مردم این حق را دارند که یک بار از اراضی واگذار شده از سوی دولت برای ساخت مسکن بهره‌مند شوند به طور قطع زمین‌های واگذار شده به تعاونی‌هایی که در قبال تعهدات خود نسبت به قرارداد با سازمان زمین و مسکن اقدام نکنند، پس گرفته می‌شود.

کد خبر 349389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =