همشهری آنلاین: رییس مرکز آمار ایران اعلام کرد: براساس اطلاعات سرشماری تا ساعت ۶ صبح امروز (شنبه ۲۴ مهرماه) پنج میلیون و ۱۲۰ هزار خانوار شامل ۱۷ میلیون ۲۸۲ هزار نفر از هموطنان در سرشماری اینترنتی شرکت کردند.

«امیدعلی پارسا» در گفتگو با ایرنا، افزود: استانهای سمنان، بوشهر و خراسان جنوبی در مشارکت در سرشماری اینترنتی از هدف تعیین شده عبور کرده‌اند و استانهای یزد، هرمزگان، کردستان، سیستان و بلوچستان، لرستان و گلستان به هدف نزدیک هستند.

وی اضافه کرد: پنجمین مرحله قرعه‌کشی برای هموطنانی که اینترنتی در سرشماری مشارکت کردند، پنجشنبه گذشته (22 مهرماه) انجام شد و 100 نفر انتخاب شدند که از طریق سامانه پیامک به شماره 300000 به آنها اطلاع داده شد چگونه اقدام کنند.

رییس مرکز آمار ایران همچنین اظهار داشت: تاکنون 20.5 درصد خانوارهای ایرانی و 21.5 درصد جمعیت کشور در سرشماری اینترنتی مشارکت کرده‌اند.

وی هنگام بازدید محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از این مرکز، اظهار داشت: نخستین سرشماری اینترنتی در کانادا ١٨ درصد و در ژاپن 35 درصد خانوارها مشارکت کردند.

پارسا افزود: روز نخست که سرشماری اینترنتی شروع شد، یک درصد خانوارها، روز هجدهم دو درصد و روز گذشته سه درصد خانوارها در سرشماری اینترنتی مشارکت داشتند و امروز ثبت‌نام خانوارها نسبت به روز گذشته در همین ساعت چهار برابر شده است.

وی گفت: روز اول روزانه ٢٢٩ هزار خانوار، در روز هجدهم ٤٦٨ هزار خانوار و روز گذشته ٧٧٠ هزار خانوار در سرشماری اینترنتی مشارکت داشتند.

به گزارش ایرنا، مرکز آمار ایران ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و 881 هزار خانوار را هدف‌گذاری کرده است و به همین منظور مهلت ثبت‌نام اینترنتی تا 27 مهر تمدید شده و پس از آن سرشماری حضوری از 28 مهر به مدت یک ماه در سراسر کشور آغاز می‌شود.

خانوارها پس از ثبت‌نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به درب منزل، آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نباشد.

خانوارها می‌توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند.

بر اساس پیش‌بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دیماه سال جاری و نتایج تفصیلی آن مرداد سال 1396 منتشر می‌شود.

کد خبر 349329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =