همشهری آنلاین: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سالانه ۳۰هزار نوزاد معلول در کشور متولد می‌شوند.

معلول

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در شورای اداری شهرستان سراب اظهار کرد: برخی از افراد به دلیل برخورداری از فرصت‌های نابرابر، دچار آسیب می‌شوند و به مسیری سوق پیدا می‌کنند که نیازمند حمایت هستند. وظیفه‌ی ما در جهت اجتماع‌پذیری، توانمندسازی و حمایت از این افراد، ایجاد دستگاه‌هایی است که در جهت کمک به این افراد فعالیت کند.

وی با تاکید بر اهتمام دولت تدبیر و امید در راستای حل مشکلات اقشار آسیب‌پذیر و با اشاره به اینکه راهبردهای دولت برای حل مشکلات این قشر در سه مورد پیگیری می‌شود، افزود: پیشگیری از بروز و شیوع معلولیت‌ها و آسیب‌ها، استاندارد کردن خدمات در بین جامعه هدف و جامعه محور کردن خدمات و همچنین استفاده از ظرفیت‌های ارزشمند جامعه است.

وی با تاکید بر آموزش مهارت های زندگی، فرزند پروری و اصلاح سبک زندگی، اظهار کرد: در راستای پیشگیری از بروز آسیب‌ها اقدامات خوبی در دست اجرا بوده و در این خصوص تقسیم کار انجام شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه، سازمان بهزیستی کشور رویکردی اجتماع محور در راستای حل آسیب‌ها دارد، خاطرنشان کرد: در این راستا،5000 تیم در پنج هزار محله‌ی با ریسک بالا مستقر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، یادآور شد: باید در جامعه ارزیابی شود که کجای کار اشکال دارد و چرا آسیب‌هایی مثل اعتیاد، طلاق و... به وجود آمده‌اند.

محسنی بندپی تاکید کرد: در جامعه‌ی ما 150 هزار معلول در نوبت قرار دارند تا تحت پوشش بهزیستی قرار بگیرند که در این راستا، در برنامه ششم توسعه پیشنهاد داده‌ایم که هر سال 30 هزار نفر را با توجه به مستندات تحت پوشش قرار دهیم.

شورای اداری شهرستان سراب باحضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد و مشکلات موجود در خصوص معلولان و سالمندان مورد بررسی قرار گرفت.

کد خبر 348763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار