همشهری آنلاین: رئیس مرکز آمار از مشارکت ۲۵۰ هزار خانوار معادل یک میلیون و ۹۲۰ هزار نفر در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن خبر داد.

امیدعلی پارسا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه این آمار از ابتدای شروع ثبت نام اینترنتی تا ساعت 11 امروز بوده است، افزود: مشارکت مردم در ثبت نام اینترتی هنوز راضی کننده نیست و تقاضا می‌کنیم شهروندان این کار را به روزهای آخر موکول نکنند.

وی زمان مورد نیاز این سرشماری را 7 تا 8 دقیقه اعلام کرد و گفت: سرشماری نفوس و مسکن به اطلاعات اقتصادی، حسابها ، یارانه و هدفمندی ارتباطی ندارد و همه اطلاعات به دست آمده در این پرونده محرمانه خواهد بود.

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به اینکه امروز رشد مشارکت مردم نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته است، ادامه داد: مشارکت مردم در آمار رسیده در استان های سمنان، کهکیلویه و بویر احمد ، بوشهر ، خراسان جنوبی ، کردستان و آذربایجان شرقی به هدف تعیین شده نزدیک است.

پارسا با اشاره به قرار گرفتن مشارکت مردم تهران در میانه های جدول با وجود جمعیت زیاد و ضریب نفوذ اینترنت تصریح کرد : رشد مشارکت مردم در استان های قم ، اصفهان و مازندران ، امروز نسبت به روز گذشته روند بهتری به خود گرفته است .

وی افزود : مشارکت مردم در استان های کرمانشاه، همدان ، گلستان، قزوین ، لرستان، خوزستان ، کرمان و البرز راضی کننده نیست.

پارسا گفت : سرشماری اینترنتی از 3 مهر شروع شده است و تا 24 مهر ادامه اداد و از 25 مهر تا 25 آبان ماموران سرشماری به درب منازل مراجعه می کنند.

 

کد خبر 347932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار