همشهری آنلاین: وزیر اطلاعات با اعلام اینکه مساله نفوذ جدی‌تر و اساسی‌تر از گذشته شده است، ادامه داد: نیروهای موثر در عرصه مقابله با نفوذ باید طرحی دانش بنیان داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی ظهر پنجشنبه در سیزدهمین همایش دادستان های عمومی و انقلاب و نظامی کشور، روسای کل دادگستری ها و سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار کرد: اسلام در پی حاکم شدن امنیت روانی توام با نشاط به عنوان یکی از ضرورت های جامعه اسلامی است‎.

وی افزود: رسالت حکومت و نظام اسلامی تامین امنیت و احساس آن در جامعه است تا تمامی تهدیدها و آسیب‌ها را برطرف کند و سلب امنیت را که زمینه‌ساز بسیاری از ناهنجاری‌ها است از بین ببرد.

وزیر اطلاعات بیان کرد: هر حرکتی از جمله ورود به حریم شخصی افراد و مانند آن که این امنیت را سلب کند، خلاف شرع اسلام است.

وی در ادامه گفت: بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری که فرمودند احساس امنیت از خود امنیت مهمتر است، همکاری دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف امنیتی، نظامی و اطلاعاتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است تا آنجا که طی سال‌های اخیر این همدلی، همزبانی و هم افزایی بین دستگاه‌های موثر بر امنیت قابل توجه بوده است.

علوی عنوان کرد: این همدلی به گونه‌ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز نسبت به آن ابراز رضایت داشته و بر تداوم و توسعه آن تاکید کرده‌اند و همچنین هم افزایی در عرصه نظارت موجب شناسایی آسیب‌ها و تهدیدها و برنامه‌ریزی اصولی و مدیریت منسجم می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مساله نفوذ جدی‌تر و اساسی‌تر از گذشته شده است، ادامه داد: وزارت اطلاعات با همکاری دستگاه قضا و سایر نیروهای موثر در این حوزه با هوشمندی، مطالعه و دقت نظر در عرصه مقابله با نفوذ باید طرحی دانش بنیان داشته باشد.

وزیر اطلاعات خاطر نشان کرد: منابع نفوذ، روش‌ها، پوشش‌ها و مقاصد نفوذ باید شناسایی و راههای مقابله با آن‌ها باید با حساسیت و دقت زیادی بررسی و محاسبه شوند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از اطلاعات و نفوذ دشمن از طریق تخلیه تلفنی صورت می گیرد که باید نسبت به این امر حساسیت و توجه کافی داشته باشیم، گفت: فضای مجازی هم از دیگر مسیرهای نفوذ دشمن است که باید با برخورد و مدیریت صحیح از این موضوع به عنوان یک فرصت برای کشور بهره‌مند شویم.

علوی بیان کرد: نحوه برخورد با عناوین مجرمانه و استفاده ابزاری از اعمال مجرمانه برای برخورد با هدف‌های سیاسی از دیگر آسیب‌های دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: در این راستا باید برخوردها واقعی باشند و با عناوین مجرمانه واقع بینانه و واقع گرایانه برخورد شود تا آسیب ها به حداقل برسند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: عملیات روانی علیه دستگاه قضا با این هدف که آنان را به صدور احکام دلخواه وادار کنند از دیگر تهدیدات دستگاه قضا است که هیچ فرد حقیقی و یا حقوقی حتی دستگاه‌های حاکمیتی حق ندارند دستگاه قضا و قضات را برای صدور رای مورد نظر تحت فشار قرار دهند.

وی گفت: احکام صادره باید خداپسندانه و شرعی باشند و از دایره عدالت خارج نشوند زیرا رضایت خداوند بر هر رضایتی ارجح است.

علوی با بیان اینکه تدابیر باید در چارچوب شرع مقدس اسلام باشند، افزود: اقدام خلاف شرع جواب نمی‌دهد و کار اطلاعاتی نیز در چارچوب احکام شرع و رعایت موازین اخلاقی نتیجه مطلوبی را به دنبال دارد.

وی توسعه تهدیدات اعتقادی را از دیگر مباحث نفوذ دانست و گفت: نفوذ در قالب ترویج مسیحیت تبشیری ، فرقه‌های نو ظهور و مانند آن از سوی دشمن پیگیری می‌شود.

‎وزیر اطلاعات بیان کرد: تهدیدهای تروریستی از دیگر محورهای مورد توجه دشمن است که با همه تلاش‌های صورت گرفته از سوی دشمنان، این ملت و نظام با اشراف کامل اطلاعاتی وزارت اطلاعات و همکاری دستگاه‌های قضایی این موضوع را مهار کرده‌اند و حتی یک مورد عملیات تروریستی موفق در کشور نداشته‌ایم.

کد خبر 347931

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha