همشهری آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عمل نظامی را تنها یکی از ابعاد ماموریت های این نهاد انقلابی عنوان و تصریح کرد: سپاه با رصد دقیق و به روز تهدیدات فراروی انقلاب اسلامی، آمادگی همه جانبه برای مقابله با تهدید در تمامی عرصه ها را در خود ایجاد می کند.

محمدعلی جعفری

به گزارش روابط عمومی کل سپاه، این مطلب را سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در آیین تودیع و معارفه فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) که با حضور جمعی از فرماندهان ، مسئولین و مدیران حوزه بهداشت و درمان نیروهای مسلح در سالن همایش های صدرا این دانشگاه برگزار شد، عنوان کرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت اسلامی و تبریک اعیاد قربان و غدیر ایجاد یک دانشگاه الگو و در تراز انقلاب را رسالت مهم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) توصیف و تصریح کرد: هرچند دانشگاه باید در مدارج علمی و پژوهشی حائز عناوین برتر باشد، اما اولویت اول دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) تربیت 'پزشک پاسدار انقلاب' است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با برشماری وجوه تمایز ماموریت های سپاه با سایر نیروهای مسلح دنیا اظهار داشت: بنابه فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن رسالت اصلی سپاه است که تنها یک بعد آن عمل نظامی می باشد و سپاه با رصد دقیق و به روز تهدیدات فراروی انقلاب اسلامی خود را برای مقابله با آن آماده می کند.

سرلشکر جعفری با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی در این مقطع حساس به شدت نیاز به الگوسازی در تمامی ابعاد دارد گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی همه جانبه در دفاع از انقلاب در تمامی عرصه ها را در خود ایجاد می کند همچنین پایه گذاری یک الگوی اسلامی انقلابی برگرفته از مبانی و ارزش های دینی از رسالت های مهم این نهاد مکتبی به شمار می رود.
وی با اشاره به فرمایش فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اینکه ارزش ها باید در سپاه سکه رایج باشد، اظهار کرد: در دانشگاه های سپاه به عنوان مراکز کادرسازی این نهاد انقلابی و مردمی می بایست ارزش های دینی و اسلامی موج بزند.

فرمانده کل سپاه در ادامه با تأکید براینکه دانشگاه های سپاه باید در همه ابعاد الگو باشند ، هدف سپاه از تأسیس دانشگاه را الگوسازی برای سایر دانشگاهها در مباحث علمی و ارزشی دانست و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تاکنون اقدامات مؤثری صورت گرفته اما نباید به این میزان اکتفا کرده و برای رسیدن به نقطه مطلوب تلاش کنیم.

وی اساسی ترین شعار انقلاب اسلامی را 'عدالت' عنوان و تصریح کرد: با گذشت بیش از 37 سال از انقلاب اسلامی ما باید همچنان درصدد بسط و توسعه ارزش های اسلامی در جامعه که مهم ترین آن عدالت است باشیم.

سرلشکر جعفری در پایان با تقدیر از تلاش های سردار اصلانی در مدت تصدی فرماندهی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) اظهار کرد: سردار اصلانی در دوران مسئولیت خود اقدامات ارزشمند و تأثیرگذاری را شکل داد که امیدواریم این روندتوسط جلالی همچنان ادامه داشته و با سرعت بیشتری به سمت اهداف والای انقلاب اسلامی حرکت کند.

پیش از سخنان فرمانده کل سپاه، سردارسرتیپ دوم پاسدار جعفر اصلانی به ارائه گزارشی از اهم اقدامات، فعالیت ها و دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در مدت 13 سال تصدی مسئولیت فرماندهی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) پرداخت.

در پایان این مراسم با حکم فرمانده کل سپاه، علیرضا جلالی به سمت فرماندهی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) منصوب شد.

کد خبر 346419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار