«اگرقاتل پسرم مجنون است، دیه می‌خواهم و اگر مجنون نیست، هرچه زودتر قصاصش کنید.» این گفته‌های پدرسپهرکوچولو در دادسرای امورجنایی تهران است.

درخواست پدرو مادر سپهرکوچولو برای قصاص قاتل

پرونده قتل هولناك سپهركوچولو 10شهريور سال گذشته به جريان افتاد. سپهر، پسربچه 10ساله تهراني براي خريد نان از خانه بيرون رفته بود كه قرباني جنايتي هولناك شد. مردي به نام اشكان درحالي‌كه چاقويي در دست داشت داخل كوچه به او حمله كرد و به طرز هولناكي سپهر را به قتل رساند.

اشكان يك روز پس از جنايت دستگير شد و ادعا كرد كه معتاد به شيشه است و بيماري رواني دارد. قاتل 35‌ساله ‌گفت كه روز حادثه، با ديدن سپهر، پيرمردي در روياهايش صدايش زده و گفته كه اين پسربچه شبيه بچگي‌هايت است كه تو بايد بچگي‌هايت را با چاقو بزني. او هم دستور پيرمرد را اجرا كرده و سپهر را به قتل رسانده است.

پس از اقرار اشكان، قاضي سيدسجاد منافي‌آذر،بازپرس شعبه سوم دادسراي جنايي تهران، متهم را به پزشكي قانوني معرفي كرد تا سلامت رواني وي مورد بررسي قرار بگيرد. كميسيون پزشكي با انجام آزمايش‌ها اعلام كرد كه متهم هنگام جنايت جنون داشته و داراي حالت خطرناك بوده است. با اعلام اين نظريه متهم به جاي زندان، براي درمان به يكي از بيمارستان‌هاي رواني معرفي شد. پس از آن پرونده به دادگاه كيفري فرستاده شد اما در بررسي‌ها مشخص شد كه پدر سپهركوچولو نظر خود را در پرونده اعلام نكرده است. به اين ترتيب پرونده مجددا به دادسراي جنايي برگشت و پدر سپهر به دادسرا احضار شد. وي روز يكشنبه در دادسرا حاضر شد و به قاضي گفت: وقتي خبر قتل پسرم را شنيدم، باورم نمي‌شد و كابوس‌هاي وحشتناكم شروع شد. پسرمن خيلي مظلوم بود و همسرم با هزار بدبختي بچه‌ها را بزرگ كرده بود، حالا هم نمي‌دانم قاتلي كه همه‌‌چيز را به‌خاطر دارد چطور جنونش تأييد شده است. به هرحال اگر او مجنون است ديه و اگر نيست برايش قصاص مي‌خواهم.

در ادامه مادر سپهركوچولو كه هنوز بعد از يك سال لباس مشكي به تن دارد با گريه گفت: مرگ سپهر كمرم را شكست. از همه بدتر اينكه قاتل او را ديوانه شناختند. ‌اي كاش قاتل او را قصاص مي‌كردند تا شايد كمي آرام‌تر مي‌شدم. وي با گريه به قاتل پسرش كه از بيمارستان به دادسرا منتقل شده بود، گفت: وقتي پسرم را چاقو زدي التماست نكرد؟ نگفت مادرم در خانه منتظرم است؟ حال من هيچ وقت خوب نخواهد شد.

در ادامه قاتل سپهر گفت: من هم دلم مي‌خواهد قصاص شوم و بميرم. مي‌دانم تنها با مرگ است كه راحت مي‌شوم. به گزارش همشهري، پس از پايان جلسه و اعلام نظر پدر سپهر، پرونده مجددا به دادگاه كيفري فرستاده شد و قرار است متهم به‌زودي محاكمه شود.

کد خبر 346200

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha