همشهری آنلاین: دانشکده اطلاعات در سال ۹۴ بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه تبدیل شد.

دانشکده اطلاعات طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1366 به عنوان یکی از مراکز وابسته به وزارت اطلاعات و با هدف ارائه خدمات به نهادهای امنیتی راه‌اندازي شد.

دانشکده اطلاعات در اسفند ماه سال 94 با پشتوانه 28 سال سابقه فعالیت و تنوع در رشته‌ها، بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه تبدیل شد و عنوان آن به «دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی» تغيير يافت.

رشته‌هایی که در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی ارائه می‌شود در حوزه‌های مختلف علوم انسانی، مهندسی و علوم پایه است و شامل رشته‌‌هایی نظير امنیت بین‌‌الملل، امنیت نرم، امنیت اقتصادی، ضد تروریست، مهندسی فناوری اطلاعات و امنیت، علوم جرم‌شناسی امنیتی، بیوتروریسم و ... می‌شود.

دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی در سال تحصيلي 86 - 1385، در 9 رشته در مقطع کارشناسی، 8 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و یک رشته در مقطع دکتری نسبت به پذيرش دانشجو اقدام مي‌كند.

پذیرش دانشجو در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی، تابع ضوابط و مقررات وزارت علوم، تحقيقات و فناوري است و داوطلبان تحصيل در اين دانشگاه ملزم به شركت در آزمون سراسري هستند. چنانچه داوطلبي در رشته‌های این دانشگاه قبول شد لازم است جهت پذيرش نهايي، مراحل مصاحبه‌ علمی و تخصصی و گزینش را با موفقيت سپري كند.

  • منبع: اطلاعات ارائه شده از سوي رئيس دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی در مصاحبه با ايسنا
کد خبر 345782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =