همشهری آنلاین: مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران شروط فعالیت رانندگان سرویس مدارس را تشریح کرد و از طراحی اپلیکیشنی (برنامه ای کاربردی) خبر داد که با نصب بر روی تلفن همراه والدین را از موقعیت حغرافیایی فرزندانشان در سرویس باخبر می‌کند.

به گزارش ایسنا، میثم مظفر در نشست خبری رونمایی از سرویس‌های مدارس درباره شروط فعالیت رانندگان سرویس‌های مدارس اظهار کرد: خواهش ما این است که آموزش و پرورش و به خصوص مدیران مدارس به این موارد توجه کرده و از رانندگان واجد شرایط برای جابجایی دانش‌آموزان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه راننده سرویس مدرسه حداقل باید 23 سال سن داشته و متاهل باشد، گفت: البته شرط تاهل در مورد زنان سرپرست خانوار استثنا است و این افراد شرایط دیگری دارند.

مظفر با تاکید بر اینکه نداشتن اعتیاد و سابقه کیفری از دیگر شروط فعالیت راننده سرویس مدارس است، ادامه داد: سلامت جسمی و روانی راننده نیز مدنظر است. همچنین باید تمام رانندگان سرویس‌های مدرسه پنج ساعت آموزش را در دانشگاه علمی کاربردی تاکسیرانی سپری کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با تاکید بر اینکه راننده سرویس مدرسه باید گویش، رفتار و ظاهر مناسبی داشته باشد، افزود: راننده سرویس مدرسه یک الگو برای دانش‌آموزان است.

به گفته مظفر، همچنین دوره‌های 1.5 ساعته روانشناسی ترافیک و مهارت‌های اخلاق حرفه‌ای نیز باید از سوی رانندگان سپری شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرتهران، درباره ویژگی‌های خودروی سرویس مدارس نیز گفت: خودروی سرویس مدرسه باید دارای معاینه فنی بوده و حداکثر عمرش 10 سال باشد، در غیر این‌صورت اجازه فعالیت نخواهد داشت.

وی افزود: همچنین خودرو باید دارای بیمه بدنه و بیمه سرنشین برای پنج نفر باشد.

مظفر با بیان اینکه سال گذشته 15 هزار برچسب سرویس مدرسه توزیع شد، ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که امسال با افزایشی 20 درصدی تعداد این برچسب‌ها به 18 هزار عدد برسد.

وی از والدین خواست که نسبت به استفاده مدارس از سرویس‌های مدارس دارای برچسب و مورد تایید حساس باشند و این مطالبه را از مدارس داشته باشند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از راه‌اندازی اپلیکیشنی با قابلیت نصب بر روی تلفن همراه خبر داد و گفت: این برنامه موقعیت جغرافیایی دانش‌آموزان را در مسیر به والدینشان اطلاع داده و هنگام نزدیک شدن به مقصد پیامکی برای والدین ارسال می‌شود.

مظفر تاکید کرد که تاکسیرانی این آمادگی را دارد تا این برنامه را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد.

کد خبر 345263

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha