مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: تیم دانشگاه صنعتی شریف با حضور در مسابقات بین‌المللی و معتبر AIAA که از سوی انستیتو هوانوردی و فضانوردی آمریکا برگزار می‌شود، موفق به کسب رتبه دوم شد.

تیم دانشگاه شریف در مسابقات بین‌المللی AIAA

به گزارش ایسنا، تیم Shadx دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف موفق شد در مسابقات بین‌المللی و معتبر AIAA از بین 9 تیم از 5 دانشگاه مختلف در سراسر دنیا که توانستند پروپوزال خود ارائه کنند، رتبه دوم را کسب کند.

انستیتو هوانوردی و فضانوردی آمریکا (AIAA: American Institute of Aeronautics and Astronautics) سازمانی پیشرو در عرصه هوا فضا است که ٨٠ سال از تأسیس آن می‌گذرد و حدود ٣٣ هزار عضو در ٨٨ کشور دنیا دارد.

این انستیتو (AIAA) برای تشویق دانشجویان به تجربه فضای صنعتی و واقعی، مسابقات طراحی را در رده کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در موضوعات مختلف به صورت گروهی و انفرادی برگزار می‌کند و همه ساله از دانشگاه‌هایی چون دلف، جورجیا تک، ویرجنیا تک و پردو تیم‌هایی برای شرکت در آن به رقابت می‌پردازند.

امسال دو تیم از دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف با نام‌های هما (Homa) و شداِکس (ShadX) با راهنمایی دکتر ملائک در مسابقه طراحی هواپیمای تیمی سطح تحصیلات تکمیلی شرکت کردند و پس از ٨ ماه تلاش بی وقفه، برای اولین بار در تاریخ دانشکده مهندسی هوافضا هر دو تیم موفق به ثبت به موقع پروپوزال طراحی خود شدند.

پس از بررسی پروپوزال‌های تمام تیم‌ها، هر دو شرکت کننده از دانشگاه صنعتی شریف بازخورد بسیار مثبتی از هیات داوران مسابقه دریافت کردند و تیم شداکس (ShadX) که سرگروه و اکثریت اعضای آن دانشجویان مقطع کارشناسی بودند، موفق به کسب مقام دوم در این رقابت شد.

دکتر ملائک، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف در خصوص لزوم شرکت در چنین مسابقاتی گفت: حضور در مسابقات بین‌المللی ضروری است. ما برای نشان دادن جایگاه علمی و سیستم آموزشی باید در چنین مسابقاتی شرکت کنیم؛ ولی متاسفانه عدم حمایت‌های مسؤولین و وجود موانع باعث می‌شود دانشجویان نتوانند به راحتی در چنین رویدادهای بین‌المللی حضور یابند و توانایی‌های خود را به دنیا نشان دهند که این موضوع باید به شکلی سازمان‌یافته بررسی و حل شود.

ملائک در خصوص نحوه برگزاری این مسابقه توضیح داد: در این مسابقات سوژه‌هایی که برای محیط زیست به عنوان یک چالش جدی مطرح است، به دانشجویان معرفی می‌شود و شرکت کنندگان با انجام مطالعات و تحقیقات فراوان باید ایده‌ها و راهکارهای علمی خود را برای حل این چالش‌ها ارائه دهند.

کد خبر 342692

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha