همشهری آنلاین: شهرداد روحانی، رهبری اصلی ارکستر سمفونیک تهران را عهده دار شد.

شهرداد روحانی

به گزارش ایرنا، مدیرعامل بنیاد رودکی در نشست خبری در تالار وحدت، با اعلام این خبر افزود: بر اساس جمع بندی‌های صورت گرفته، دو ارکستر جداگانه با نوازندگانی مجزا، یکی ارکستر سمفونیک تهران و دیگری ارکستر موسیقی ملی ایران خواهیم داشت.

علی اکبر صفی پور با بیان اینکه از امروز(سه‌شنبه 12 مرداد) شهرداد روحانی رهبری ارکستر سمفونیک تهران را عهده دار خواهد بود، ادامه داد: آقای روحانی یک دستیار خواهد داشت که هماهنگی‌های اداری ارکستر را انجام می‌دهد و در کنار ارکستر، شورای نظارت پنج نفری حضور دارد که نوازندگان ارکستر با نظر این شورا برگزیده می‌شوند.

وی درباره چینش اعضای شورای ارکستر سمفوتیک تهران گفت: این شورا از رهبر ارکستر، مایستر ارکستر، دو کارشناس موسیقی و یک نماینده بنیاد رودکی تشکیل می‌شود که نام اعضا بزودی اعلام خواهد شد.

صفی پور درباره قراردادهای اعضای ارکستر سمفونیک گفت: اکنون قراردادهای یکساله نوازندگان ارکستر تنظیم و تعداد بسیاری از این قراردادها نیز امضا شده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد رودکی، این قراردادها در سه سطح نوازندگان ارکستر، سرگروه‌های ارکستر و مایسترهای ارکستر تنظیم شده که حداقل حقوق ثابت دریافتی نوازندگان برای 20 جلسه تمرین در ماه 12 میلیون ریال خواهد بود، افزون بر این برای هر جلسه اجرا در ماه نیز مبلغ دو میلیون و یکصد هزار ریال برای نوازندگان درنظر گرفته شده که اضافه پرداختی سفر به شهرستان‌ها نیز در کنار این پرداختی ها دیده شده است.

  • روحاني: برنامه یکساله رهبری ارکستر سمفونیک تهران را تدوین کرده‌ام

شهرداد روحانی نیز در این نشست خبری درباره انتخاب خود به سمت رهبر اصلی ارکستر سمفونیک تهران گفت: برنامه‌های یکساله خود را برای رهبری ارکستر سمفونیک تهران تدوین کرده‌ام و در آن برنامه‌ها به این فکر رسیده‌ام که از دل ارکستر سمفونیک تهران، ارکسترهای کوچک تری مثل ارکستر زهی یا ارکستر بادی سمفوتیک تهران نیز پدید آید؛ همچنین این امکان را در نظر گرفته‌ام تا نوازندگان ارکستر بتوانند گروه‌های کوچکی را در قالب تریو یا کوراتت تشکیل دهند تا از این راه هم بیشتر شناخته شوند و هم بتوانند سطح کیفی کار خود را بالاتر برند.

وی افزود: معتقدم چند فکر همیشه بهتر از یک فکر عمل خواهد کرد و فلسفه تشکیل شورای ارکستر سمفونیک نیز همین است. همچنین در برنامه‌های من این است که در آینده ارتباطم را با هنرستان‌های موسیقی بیشتر کنم تا در آینده تعداد بیشتری نوازنده حرفه‌ای و ماهر برای ارکسترهای خود داشته باشیم.

روحانی درباره زمان نخستین اجرای خود با ارکستر سمفونیک تهران گفت: به دلیل اینکه برنامه‌های ما در ارکستر سمفوتیک با اجرای مشترک این ارکستر و ارکستر جوانان جهان همزمان شده، نخستین برنامه‌ای که در جایگاه رهبر اصلی ارکستر با ارکستر سمفوتیک خواهم داشت، روزهای 29 و 30 مرداد ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود که برای این کنسرت از یک سولیست ویولون ایرانی دعوت کرده‌ام تا در ارکستر حضور داشته باشد.

علی رهبری پیشتر سمت رهبری و مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران را برعهده داشت.

کد خبر 341942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار