همشهری آنلاین: ناوگروه ۴۲ نیروی دریایی ارتش یکشنبه-۱۰ مرداد-یک فروند لنچ ایرانی با هفت ملوان را پس از دو هفته سرگردانی در محدوده شمال اقیانوس هند نجات داد.

نیروی دریایی ارتش

به گزارش تسنيم، امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از نجات یک فروند لنچ ایرانی با هفت ملوان را پس از دو هفته سرگردانی در محدوده شمال اقیانوس هند خبر داد و گفت: ناوگروه‌های رزمی این نیرو در زمان انجام ماموریت علاوه بر بحث حمایت و اسکورت کشتی‌های نفتکش و تجاری کشورمان، یکی از ماموریت‌هایی که به آن‌ها ابلاغ شده است کنترل شناورهای عبوری در آبراه‌ها است.

وی افزود: درهمین راستا ناوگروه 42 نیروی دریایی ارتش روز گذشته پس از مواجهه با یک فروند لنچ صیادی کشورمان با هفت ملوان که در اقیانوس هند بیش از دو هفته سرگردان بودند، آنها را نجات داد.

دریادار دوم موسوی خاطر نشان کرد: با توجه به وارد آمدن آسیب جدی به سیستم رانش لنچ، تا زمانی که صاحب آن نسبت به اعزام شناور جدید اقدام کند، به منظور جلوگیری از هجوم دزدان دریایی و سرگردانی دوباره، توسط ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند یدک شده و سرنشینان آن تحت مراقبت نیروی دریایی ارتش خواهند بود.

ناوگروه 42 نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند و ناو پشتیبانی رزمی تنب اواخر تیرماه به آب های آزاد و بین المللی اعزام شده است.

کد خبر 341806

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha