چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد به خاطر حفظ وحدت فلسطین حاضر است طبق شرایط ذکر شده در "ابتکار صلح اعراب" حق موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

خالد مشعل

به گزارش اسپوتنيك، خالد مشعل در مصاحبه با خبرگزاری هندی DNA گفت:" حماس پیروی ایده وحدت کل نیروهای سیاسی فلسطین است. ما به این خاطر شرایط ابتکار صلح اعراب را که طرح مشترک فلسطینی‌ها و اعراب است، می‌پذیریم. این طرح بر اصول زیر استوار شده است: مرز‌های سال 1967، قبول اروشلیم شرقی به عنوان پایتخت کشور ما و شناسایی حق بازگشت فلسطینی‌های رانده شده از سرزمین‌های خود از سوی اسرائیل".

رهبر شاخه سیاسی حماس متذکر شد سازمان تروریستی نیست بلکه جنبش مقاومت ملی است.

خالد مشعل ضمن مدلل ساختن این تز تأکید کرد حماس در حال مبارزه مشروع با اشغال منحصرا در سرزمین فلسطین و بر اساس حقوق بین‌المللی است. رئیس دفتر سیاسی حماس گفت:" ما تروریست و قاتلان کور نیستیم. ما قربانیان تجاوز اسرائیل و تروریسم هستیم".

خالد مشعل برای اثبات سخنان خود نمونه‌های تاریخی از جمله جنبش مقاومت فرانسه به رهبری دوگل در زمان جنگ جهانی دوم و مبارزه سیاهپوستان آفریقای جنوبی علیه تبعیض نژادی را ذکر کرد.

خالد مشعل همچنین تأکید کرد حماس سازمان اسلام ‌رای رادیکال نیست بلکه متحد کننده پیروان اسلام معتدل است. وی خاطرنشان کرد رهبری حماس مخالف سازمان‌های رادیکال است و فرق نمی‌کند که چه کسانی: مسلمانان، مسیحیان، یهودیان یا بی‌خدایان عضو این سازمان‌ها باشند.

کد خبر 341410

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی