چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: امروز شانزدهمین روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در هوای پایتخت است.

کیفیت هوای تهران برای افراد حساس ناسالم شد

به گزارش فارس، «لیلا نظری» سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شهر گفت: اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای پایتخت نشان می‌دهد شاخص هوای امروز(چهارشنبه 6مرداد) با عدد112، فراتر از حد استاندارد بوده و کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه بوده است.

ایستگاه‌های شریف منطقه 2 با شاخص 155 و پارک رز منطقه 22 با شاخص 141 بیشترین انباشت ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون را به خود اختصاص دادند که این نشان از ورود ریزگردها از غرب کشور دارد.

به گفته نظری از ابتدای تابستان تاکنون 30روز پاک و 7روز هوا ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است که علت اصلی آلودگی هوا، انباشت ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون بر اثر گرد و غبار است. همچنین در سال جاری 11روز هوا پاک، 103روز سالم و 16روز هوا ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

بر اساس پیش‌بینی منابع هواشناسی، با پایداری رطوبت 60درصدی و سرعت پایین باد، آسمان پایتخت در روزهای پایانی هفته میزبان ریزگردها خواهد بود. بدین ترتیب بیماران قلبی تنفسی، کودکان، سالمندان و زنان باردار باید تا بهتر شدن هوا باید از ماندن طولانی مدت در هوای آلوده خودداری کنند.

کد خبر 341393

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha