همشهری آنلاین: حجت الاسلام ذوالنور از بررسی نشت اطلاعات محرمان ایران از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور درباره تصمیم کمیسیون متبوعش در موضوع درز اطلاعات محرمانه ایران توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهم کمیسیون امنیت ملی همین نشت اطلاعات محرمانه ایران است که بنا داریم بعد از تعطیلات مجلس سریعاً آن را پیگیری کنیم.

وی افزود: باتوجه به اینکه بنا است 15 سال با انرژی اتمی در اجرای پروتکل الحاقی همکاری داشته باشیم و این پروتکل دسترسی‌های ویژه‌ای را برای آژانس فراهم می‌کند طبیعتاً  اطلاعات ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی امنیت ندارد.

حجت الاسلام ذالنور با اشاره به بدعهدی‌ها و رفتارهای گستاخانه امریکایی‌ها و غربی‌ها، بیان کرد:کمیسیون امنیت ملی مجلس حتما واکنش نشان خواهد داد و در بحث ارتباط و تعامل با غربی‌ها و آژانس بین المللی انرژی اتمی، این کمیسیون از دولت می‌خواهد که هرچه سریعتر عکس‌العمل نشان داده و تجدید‌نظر کند.

رئیس کمیته هسته‌ای  مجلس با بیان اینکه برخورد قاطع و متناسب با این‌گونه رفتارها دو نتیجه را به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: یکی تنبیه آنها در افشای اسرار نظام بوده و دیگری تضمینی برای اینکه اگر قرار است غربی‌ها با جمهوری اسلامی ایران کار کنند باید امنیت لازم برای اطلاعات ما ایجاد شود.

وی تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی با تذکر به دستگاه دیپلماسی خواستار  موضع رسمی و قاطعانه  با طرف مقابل است و اگر در جلسه کمیسیون به نتیجه برسیم که باید در برجام تجدید‌نظر صورت‌گیرد، حتماً این موضوع را در صحن مجلس مطرح خواهیم کرد.

کد خبر 341366

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی