همشهری آنلاین: وزیر بهداشت با تاکید بر این که همه باید بر مدار اخلاق رفتار کنیم، افزود: باید اخلاق که نیاز جدی جامعه است را سرلوحه همه خدمات و حتی قلم‌هایمان قرار دهیم.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم رونمایی از دو سامانه الکترونیکی پروانه موسسات پزشکی و سایت معاونت دانشجویی و فرهنگی و امور مجلس در مورد بازدید خود از بیمارستان‌های استان البرز و برداشت و انعکاس نادرست برخی از رسانه‌ها در این خصوص گفت: البته از حرف من طنزهایی هم ساخته و باعث انبساط خاطر مردم شد و از این بابت خوشحالم.اما حقیقت این است که دو سال پیش در بازدید خود از بیمارستان‌های این استان مشاهده کردم که امکانات درمانی بسیار کم بود و هنوز هم امکانات کم است و به ازای هر 1000 نفر 0.6 دهم تخت موجود است در حالی که در سایر مناطق کشور متوسط تخت بیمارستانی ما 1.6 است.

وزیر بهداشت ادامه داد: در دو سال گذشته در این منطقه یک مرکز زایمانی بود که در حال حاضر 15 هزار زایمان در سال دارد و با توجه به مشاهدات خود و عکس‌هایی که از این مرکز دیدم در انکوباتورها چند نوزاد گذاشته شده بود و شرایط برای زایمان مادران باردار نامناسب بود و خدمات درمانی خوب ارائه نمی‌شد.

دکتر هاشمی با اشاره به راه اندازی هزار تخت بیمارستانی در استان البرز، افزود: منظور ما این بود که در دو سال گذشته زمانی که مردم می‌خواستند در این بیمارستان زایمان کنند فضای مناسب برای زایمان موجود نبود.

  •  تخریب از نظر فرهنگی و انصاف حرکت درستی نیست

 وزير بهداشت  با بیان این که در حال حاضر خدمات زایمان و درمانی برای کل کشور نسبت به گذشته بهتر شده است ، افزود: متاسفانه این حرف من که برای همان بیمارستان در استان البرز گفته شده بود، به همه کشور تعمیم داده شد و برخی از دوستان هم انعکاس برداشتشان از این جمله همراه با تخریب بود و البته

دکتر هاشمی افزود: به یاد ندارم که در طول سه سال گذشته در مورد دولت‌های گذشته و مسئولین و وزرای بهداشت کلمه ای به جز تعریف گفته باشم و از آن‌ها بارها قلبا" تشکر کرده ام.

وی با تاکید بر این که کار اجرایی بسیار سخت و مشکل است، ادامه داد: هر کسی که در هر دوره ای می‌آید باید قدرشناس آنها باشیم چرا که همه برای رضای خدا و مردم تلاش می‌کنند.

دکتر هاشمی تاکید کرد: فکر نمی‌کنم برای اثبات خدمات نیازی به واکاوی گذشته و دیگران باشد و باید نگاهمان به آینده باشد و نه گذشته.

وزیر بهداشت افزود: واقعیت این است که در این فضاسازی، خطا را دیگران انجام داده اند و اگر خوب صدای من را مجددا" گوش دهید متوجه می‌شوید که نه قصد تبلیغ بود و نه تخطئه.

وی با تاکید بر این که همه باید بر مدار اخلاق رفتار کنیم، افزود: باید اخلاق، که نیاز جدی جامعه است را سرلوحه همه خدمات و حتی قلم هایمان قرار دهیم.

کد خبر 341294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار