همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که نهاد قانون‌گذاری کشور مخالفتی با انتشار فیشهای حقوقی نمایندگان ندارد.

به گزارش تسنيم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی سه شنبه-22 تير- خانه ملت در پاسخ به اخطار نماینده مهریز که درباره فیشهای حقوقی نجومی بود، گفت: فیشهای حقوقی نجومی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مجلس نیز به دلیل این اهمیت تعطیلات تابستانی‌اش را دو هفته به تاخیر انداخت.

وی افزود: در روزهایی که مجلس از هفته گذشته جلسه نداشته 4 جلسه با فراکسیون اصل 90 و دستگاههای نظارتی و مرکز پژوهشها داشته‌ایم و مرکز پژوهشهای مجلس نیز گزارشی ارائه کرده که در آن ریشه‌های فیشهای حقوقی مطرح شده که تسامح در اجرای قانون و تخلفات قانونی نیز در آن عنوان شده است.

رئیس مجلس با بیان اینکه به کمیسیون اصل 90 مجلس ماموریت داده شده که موضوع فیشهای حقوقی نجومی را بررسی کند، اظهار داشت: قرار شد کمیسیون اصل 90 ریشه‌یابی دقیق‌تری نسبت به موضوع داشته باشد و جلساتی برگزار شده و امروز هم رئیس این کمیسیون به بنده گفت که طرحی را آماده کرده‌ام که در مجلس ارائه شود. این طرح در حال انجام است.

لاریجانی خاطر نشان کرد: گزارشهای جدیدی نیز از بخشهای نظارتی درباره آخرین اقداماتشان در حوزه پیگیری فیشهای نجومی انجام شده و در مجموع می‌توان گفت که این موضوع در مجلس در حال پیگیری است. ما نمی‌توانیم مطلب خامی را مطرح کنیم. باید بررسیهای لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اظهارات نماینده مهریز که خواستار انتشار فیشهای حقوقی نمایندگان مجلس شده بود، گفت: شما می‌توانید فیشهایتان را به رسانه‌ها بدهید و مخالفتی در این زمینه نداریم زیرا چیز پنهانی نیست.

رئیس مجلس همچنین در خصوص سؤال و استیضاح از وزرا در خصوص فیشهای نجومی حقوقی هم گفت: نمایندگان برای سؤال و استیضاح اختیار دارند که البته این موضوع به تصمیم رئیس جلسه بستگی ندارد اگر شما واقعا به این تصمیم رسیده‌اید مکانیسم آن در آیین‌نامه وجود دارد و می‌توانید آن را انجام دهید و کسی مخالفتی با آن ندارد.

کد خبر 339721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار